Kuzminová dostala poctu od Banskej Bystrice, na jej počesť vydali suvenírovú eurobankovku

Ostatné športy Šport

6.5.2021 (Webnoviny.sk) – Zberatelia si budú môcť v sobotu 8. mája v meste pod Urpínom zadovážiť suvenírovú eurobankovku s nulovou hodnotou. Ako informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková, od 8.30 h si budú môcť záujemcovia v Informačnom centre na Námestí SNP 1 v Banskej Bystrici zakúpiť bankovku s vyobrazením športovkyne Anastasie Kuzminovej.

Pod Urpínom tiež pripravili druhú takú bankovku pri príležitosti 30. výročia založenia banskobystrickej mestskej polície (MsP) a jej predaj sa začne rovnako v sobotu 8.5. od 12.00 h v priestore Hodinovej veže na námestí.

Euro Souvenir Anastasia Kuzmina vyjde v náklade 10-tisíc kusov. „Bankovka bola vyrobená k 10. výročiu od zisku historicky prvej zlatej medaily pre samostatné Slovensko na Zimných olympijských hrách 2010 ako poďakovanie ľuďom, fanúšikom, podporovateľom, všetkým milovníkom biatlonu a na charitatívne účely. Čakala na záujemcov od roku 2020, keďže pre pandémiu sa posúvali termíny predaja. Verím, že poteší tých, ktorí majú zberateľského ducha a vedeli, že existuje a zároveň prekvapí tých, ktorí eurobankovky nepoznajú a zakúpia si ju ako darček či suvenír,“ objasnila trojnásobná olympijská šampiónka Kuzminová.

Viac k témam: biatlon, eurobankovky
Zdroj: Webnoviny.sk – Kuzminová dostala poctu od Banskej Bystrice, na jej počesť vydali suvenírovú eurobankovku © SITA Všetky práva vyhradené.