Kubica bude tretím pilotom Alfy Romeo, do tímu F1 pritiahol aj solventného sponzora

MOTOR šport Šport

2.1.2020 (Webnoviny.sk) – Poľský motoristický pretekár Robert Kubica bude v ročníku 2020 pôsobiť ako tretí jazdec tímu formuly 1 Alfa Romeo Racing ORLEN. Už 35-ročný rodák z Krakova v uplynulej sezóne hájil farby Williamsu, v minulosti bol taktiež v organizáciách BMW Sauber a Renault.

„Chcem oznámiť, že sme titulárnym sponzorom tímu Alfa Romeo Racing ORLEN. S Robertom máme veľké plány. Preňho aj pre našu spoločnosť to bude rušný rok,“ poznamenal v oficiálnom vyhlásení na twitteri prezident poľskej naftárskej spoločnosti Orlen Daniel Obajtek.

Napriek tomu, že hlavnými pretekármi Alfy Romeo v novej sezóne budú Fín Kimi Räikkönen a Talian Antonio Giovinazzi, Kubica pred jednotlivými podujatiami seriálu F1 bude mať príležitosť šoférovať monopost v piatkových tréningoch a testovať rôzne novinky, ktoré sa tím bude snažiť zavádzať.

Práve v bývalom Sauberi začínal Kubica pred 14 rokmi v F1 ako tretí jazdec. Teraz do Alfy Romeo pritiahol aj mimoriadne solventného sponzora. „Vstupujem do novej kapitoly s tímom Alfa Romeo Racing ORLEN. V mojom srdci má výnimočné postavenie. Už sa neviem dočkať stretnutia s ľuďmi, ktorých si z Hinwilu stále pamätám,“ skonštatoval Robert Kubica, ktorý v edícii 2019 získal jediný bod za 10. miesto na Veľkej cene Nemecka.

Viac k témam: F1 Formula 1
Zdroj: Webnoviny.sk – Kubica bude tretím pilotom Alfy Romeo, do tímu F1 pritiahol aj solventného sponzora © SITA Všetky práva vyhradené.