Kouč Hyballa nečakane skončil na lavičke fortunaligového DAC Dunajská Streda

Futbal Šport

3.1.2020 (Webnoviny.sk) – Futbalový klub DAC 1904 Dunajská Streda sa s nemeckým trénerom Petrom Hyballom dohodol na predčasnom ukončení spolupráce. Štyridsaťštyriročný kouč prišiel na Žitný ostrov v júli 2018 a platný kontrakt mal do konca aktuálneho ligového ročníka.

Do jari s novým koučom

Vedenie klubu sa však rozhodlo pre zmenu na pozícii hlavného trénera a meno Hyballovho nástupcu oznámi v nasledujúcich dňoch.

„Ako som povedal v koncoročnom rozhovore, jedným z hlavných cieľov v novom roku bude úspešnejšie účinkovanie v Európe ako v predošlých rokoch. Nakoľko Petrovi Hyballovi sa k 31. máju končí zmluva, rozhodli sme sa už do jari vykročiť s novým trénerom, aby letná príprava mala plynulý začiatok,“ vyjadril sa majiteľ DAC-u Oszkár Világi prostredníctvom klubového webu.

Účinkovanie v Európe

Peter Hyballa viedol mužstvo Dunajskej Stredy v 64 súťažných dueloch a v ostatnom ligovom ročníku s ním vybojoval druhé miesto vo Fortuna lige.

Následne sa s DAC predstavil aj v pohárovej Európe, ale v 2. predkole Európskej ligy UEFA jeho tím nestačil na grécky Atromitos.

Napriek nečakanému odvolaniu je rodák z Bocholtu piatym najdlhšie slúžiacim trénerom klubovej histórie.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Kouč Hyballa nečakane skončil na lavičke fortunaligového DAC Dunajská Streda © SITA Všetky práva vyhradené.