Koronavírus dáva do pozoru aj organizátorov olympiády v Tokiu, nič nechcú podceniť

Ostatné športy Šport

29.1.2020 (Webnoviny.sk) – Rýchle šírenie nového ochorenia pľúc v Číne stavia do pozoru aj organizátorov letných olympijských hier v japonskom Tokiu (24.7. – 9.8.). Podľa slov guvernérky Tokia Juriko Koikeovej by bolo nezodpovedné neprikladať dostatočnú pozornosť súčasnej zhoršujúcej sa situácii s koronavírusom v susednej Číne. „Musíme sa tým vážne zaoberať a nič nepodceniť, lebo neskôr môžeme ľutovať,“ vyhlásila Juriko Koikeová, informuje o tom aj portál ORF.

Do otvorenia OH 2020 zostáva 177 dní a Koikeová hovorí o protiopatreniach, ktoré musia byť zabezpečené v prípade hroziacej epidémie.

V spolupráci so všetkými zložkami musíme byť pripravení na to, aby sme tento problém v prípade potreby vyriešili. Protiopatrenia proti infekčným chorobám boli dôležitou súčasťou plánov na zabezpečenie olympijských hier,“ uviedli organizátori. Doteraz bolo v Japonsku potvrdených osem prípadov nového patogénu.

Nový koronavírus sa začal šíriť z čínskeho mesta Wu-chan a v Číne si vyžiadal už 132 mŕtvych a takmer 6 000 nakazených. Potvrdené prípady nákazy hlásia aj takmer dve desiatky ďalších krajín vrátane Spojených štátov, Francúzska či Nemecka. Po prvý raz potvrdili prípady nákazy aj na Blízkom východe, a to konkrétne v Spojených arabských emirátoch.

Viac k témam: koronavírus, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus dáva do pozoru aj organizátorov olympiády v Tokiu, nič nechcú podceniť © SITA Všetky práva vyhradené.