Juventus ako piaty tím prekonal hranicu 300 gólov v Lige majstrov, víťazný v Moskve bol lahôdkový

Futbal Šport

7.11.2019 (Webnoviny.sk) – Len päť klubov v histórii futbalovej Ligy majstrov strelilo viac ako 300 gólov. Najnovším prírastkom do exkluzívnej spoločnosti je Juventus Turín. Taliansky multišampión sa vo víťaznom súboji na ihrisku Lokomotivu Moskva (2:1) dostal na 301 gólov.

Chyba brankára Guilhermeho

Jubilejný trojstý zásah dosiahol už v 4. min Walesan Aaron Ramsey, keď dokopol po prázdnej bránky loptu po priamom kope Cristiana Ronalda z veľkej diaľky a ešte väčšej chybe brankára Guilhermeho.

Podľa štatistického portálu OptaPaolo dosiahli viac gólov ako Juventus v novodobej histórii LM od sezóny 1992/1993 iba Manchester United (373), Bayern Mníchov (470), FC Barcelona (506) a najúspešnejší tím histórie tejto súťaže Real Madrid (554).

„Ramsey sa stal zároveň prvým futbalistom z Britských ostrovov, ktorý skóroval za Juventus v Lige majstrov. Ak by sme si chceli zaspomínať na prvý gól Juventusu v najprestížnejšej klubovej súťaži, ten padol v sezóne 1994/1995 proti Borussi Dortmund a jeho autorom bol Michele Padovano,“ informovala talianska verzia portálu goal.com.

Úžasná akcia Juventusu

V Moskve to v stredu večer v súboji D-skupiny LM dlho vyzeralo na remízový zápas, lebo na Ramseyho zásah odpovedal už v 12. min Alexej Mirančuk.

V tretej minúte nadstaveného času sa však zrodila akcia hostí s prívlastkom úžasná. Gonzalo Higuaín efektne pätou posunul loptu Douglasovi Costovi, ten si ju na hranici šestnástky prehodil na ľavačku a pomedzi nohy vybehnuvšieho Guilhermeho zabezpečil pre Juventus nielen 3 body, ale aj postup do osemfinále.

„Higuaínova magická pätička,“ priniesol titulok taliansky denník Tuttosport. Argentínsko-brazílsku spoluprácu Higuaína s Coston označil za „niečo, čo by sa malo ukazovať všetkých deťom, ktoré snívajú, že sa raz stanú slávnymi útočníkmi.“ Gazzetta dello Sport nazvala Higuaínovu prihrávku „dotykom s loptou v podaní hráča výnimočnej kvality.“

„Vo veľkej zime sme hrali veľmi dobre a na konci sme strelili druhý gól. Som veľmi šťastný,“ stroho skonštatoval hrdina Juventusu Douglas Costa v rozhovore pre portál UEFA.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Juventus ako piaty tím prekonal hranicu 300 gólov v Lige majstrov, víťazný v Moskve bol lahôdkový © SITA Všetky práva vyhradené.