Je to oficiálne potvrdené, Guľa strieda Vrbu na lavičke Viktorie Plzeň

Futbal Šport

18.12.2019 (Webnoviny.sk) – Český futbalový klub FC Viktoria Plzeň na svojom oficiálnom webe potvrdil angažovanie slovenského trénera Adriána Guľu. Rodák z Novák na poste hlavného trénera nahradil Pavla Vrbu, ktorý sa dohodol na spolupráci s bulharským majstrom Ludogorec Razgrad.

Kontrakt na dva a pol roka

Guľa podpísal s klubom zo Štruncových sadov kontrakt na dva a pol roka a mužstva sa ujme 6. januára 2020 pred začiatkom zimnej prípravy.

„Teším sa na novú výzvu a na skvelú atmosféru v Doosan Arene. V minulosti som videl niekoľko zápasov ‚Viktorky‘ a fanúšikovia boli vždy vynikajúci. Budeme im chcieť urobiť čo najviac radosť,“ vyjadril sa Guľa pre klubový web svojho nového zamestnávateľa. Spoločne so 44-ročným trénerom prichádzajú do tímu českého vicemajstra asistent Marián Zimen, videoanalytik a hráčsky skaut Ladislav Kubalík a tiež kondičný špecialista Martin Kojnok.

Guľa až dosiaľ pôsobil ako tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov. „Som veľmi rád, že som mohol pracovať pri tíme do 21 rokov, zažiť reprezentačné zrazy a viesť zápasy na medzinárodnej úrovni. Bola to pre mňa úžasná skúsenosť, za ktorú som vďačný. Vyskúšal som si futbal z inej perspektívy ako z klubovej. Naučil som sa nové veci z pohľadu vedenia, manažovania a komunikácie,“ cituje Adriána Guľu portál futbalsfz.sk.

Nadšený manažér Šádek

Nadšenie z angažovania Adriána Guľu neskrýval ani generálny manažér Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

„Som veľmi rád, že sa nám po intenzívnom rokovaní podarilo všetko dotiahnuť ešte pred Vianocami a môžeme fanúšikom aj verejnosti predstaviť nášho nového trénera. Jeho prácu sme sledovali dlhší čas a musíme priznať, že sa nám veľmi páčila. Po odchode Pavla Vrbu bol pre nás jasnou prioritou a som rád, že sme sa v pomerne krátkom čase dohodli na spolupráci,“ skonštatoval Šádek pre fcviktoria.cz.

Po troch sezónach bude mať Viktoria Plzeň opäť slovenského kormidelníka, v ročníku 2016/2017 ju viedol Roman Pivarník. V tíme momentálne pôsobia aj traja Guľovi krajania – stredopoliari Roman Procházka, Christán Herc a brankár Matúš Kozáčik. Rodák z Novák počas svojej trénerskej kariéry viedol v najvyššej slovenskej súťaži Trenčín, v sezóne 2016/2017 získal titul s MŠK Žilina a od roku 2018 viedol aj reprezentačný tím SR do 21 rokov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Je to oficiálne potvrdené, Guľa strieda Vrbu na lavičke Viktorie Plzeň © SITA Všetky práva vyhradené.