J. T. Bö suverénne ovládol rýchlostné preteky v Novom Meste na Morave, Slováci nebodovali

Ostatné športy Šport

6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Nór Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom piatkových rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci podujatia Svetového pohára biatlonistov v českom Novom Meste na Morave. Pred prázdnymi tribúnami Vysočina arény, na ktoré nemohli prísť fanúšikovia pre hrozbu koronavírusu, predviedol čistú streľbu a bol tradične rýchly aj v bežeckej časti.

Rodák zo Strynu mal preto v cieli náskok 22,8 sekundy pred druhým Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom, takmer minútu nadelil svojmu staršiemu bratovi Tarjeimu. Mladší zo súrodencov Böovcov v piatok nemal na trati konkurenciu a od úvodného medzičasu sa držal na prvej priečke.

Po úvodnej streľbe ešte mohli prehovoriť do pódiovej hry okrem Fillona Mailleta a Tarjeiho Böa aj Nemec Johannes Kühn alebo Francúz Martin Fourcade, ale na položke v stoji sa nevyhli zaváhaniam. Druhý menovaný sa však udržal na čele celkového hodnotenia SP. Naopak čistá streľba pomohla k výborným výsledkom štvrtému Čechovi Michalovi Krčmářovi a piatemu Slovincovi Jakovovi Fakovi.

Štvorici Slovákov na štarte sa v piatok nedarilo, ani jeden z nich nebodoval. Najlepší výsledok dosiahol Martin Otčenáš, ktorý obsadil s jednou streleckou chybou 79. priečku. Matej Baloga bol s dvoma nepresnými výstrelmi 92. Šimon Bartko so štyrmi zaváhaniami sa zaradil na 94. pozíciu. Michalovi Šimovi s piatimi chybami patril 101. stupienok.

Program podujatia SP v Novom Meste na Morave bude v sobotu pokračovať ženskými a mužskými štafetami. V nedeľu sa uskutočnia preteky s hromadným štartom v oboch kategóriách.

Svetový pohár v biatlone 2019/20

Nové Mesto na Morave

Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Johannes Thingnes Bö (Nör.) 24:56,8 min (0), 2. Quentin Fillon Maillet (Fr.) +22,8 s, 3. Tarjei Bö (Nór.) +1:01,1 min (0), 4. Michal Krčmář (ČR) +1:14,1 (0), 5. Jakov Fak (Slovin.) +1:16,6 (0), 6. Martin Fourcade (Fr.) +1:19,1 (1), … 79. Martin Otčenáš +4:28,2 (1), 92. Matej Baloga +4:58,8 (2), 94. Šimon Bartko +5:20,4 (4), 101. Michal Šima (všetci SR) +6:11,7 (5)

Viac k témam: biatlon, Nové Mesto na Morave, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – J. T. Bö suverénne ovládol rýchlostné preteky v Novom Meste na Morave, Slováci nebodovali © SITA Všetky práva vyhradené.