Hudáček je najlepším brankárom týždňa v KHL, zažiarili aj dvaja „žolíci“

KHL Šport

13.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský brankár Július Hudáček sa stal najlepším brankárom 17. týždňa základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

Do výberu najlepších hráčov uplynulých siedmich dní v nadnárodnej súťaži sa dostal tretíkrát v kariére, raz sa mu to podarilo v ročníkoch 2017/2018 aj 2018/2019. Informáciu priniesol oficiálny web KHL.

Hudáček ide aj na Zápas hviezd KHL

Gólman Spartaka Moskva odchytal tri zápasy, v ktorých dvakrát doviedol svoj tím k víťazstvu a raz aspoň k bodovému zisku. V spomenutých stretnutiach čelil dovedna 92 strelám a mal úspešnosť zákrokov 97,74 percenta.

Hudáček týmito výkonmi potvrdil príslušnosť medzi najlepšími brankármi súťaže, koncom aktuálneho týždňa sa predstaví v Moskve na Zápase hviezd KHL. V prebiehajúcej sezóne odchytal zatiaľ 31 duelov, v ktorých zneškodnil 93,2 percenta striel.

Medzi najlepšími aj dvaja hráči Jokeritu

Najlepším obrancom minulého týždňa v KHL sa stal Fín Sami Lepistö z Jokeritu Helsinki, ktorý nazbieral päť bodov za dva góly a tri asistencie.

Medzi útočníkmi uspel jeho klubový spoluhráč Niklas Jensen. Produktívny Dán strelil päť gólov a ďalšie tri pripravil spoluhráčom. V kategórii nováčikov sa presadil bieloruský útočník Arťom Anosov z Dinama Minsk.

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hudáček je najlepším brankárom týždňa v KHL, zažiarili aj dvaja „žolíci“ © SITA Všetky práva vyhradené.