Horšie ako vlani to už nemôže byť, vraví pred štartom novej sezóny Otčenáš

Ostatné športy Šport

25.11.2019 (Webnoviny.sk) – Mužská biatlonová reprezentácia sa v predošlej sezóne príliš nevyznamenala, keďže dokopy získala v pretekoch Svetového pohára iba 63 bodov. V nasledujúcom ročníku sa bude musieť zaobísť bez Mateja Kazára, ktorý sa rozhodol ukončiť svoju kariéru. Lídrom slovenského tímu by tak mal byť Martin Otčenáš, ktorý sa rovnako ako predtým v olympijskej, respektíve aj predolympijskej sezóne pripravoval individuálne.

Horšie byť nemôže

V prvom rade chcem poďakovať vedeniu Dukly Banská Bystrica, že mi vyšli v ústrety a mohol som sa pripravovať sám. Začiatok bol náročný, pribrzdilo ma zranenie a po minulej sezóne trochu opadla chuť aj motivácia. Potom som sa však rozbehol. Absolvoval som veľa zahraničných sústredení v nadmorskej výške, kde som bol v kontakte s inými mužskými tímami. Po sérii letných pretekov som si oddýchol a začal s klasickou prípravou. Zdravotne som v poriadku a uvidíme, čo prinesie sezóna. Myslím si, že horšie ako vlani to už byť nemôže,“ skonštatoval Otčenáš na tlačovej konferencii v Banskej Bystrici.

V minulom súťažnom ročníku SP získal 32-ročný rodák z Popradu len 33 bodov, pričom jeho najlepším umiestnením bolo 27. miesto zo šprintu v rakúskom Hochfilzene. Ešte o 23 bodov menej si pripísal na konto Tomáš Hasilla, ktorý verí, že v nasledujúcej sezóne budú mať jeho výkony stúpajúcu tendenciu.

Na rozdiel od Otčenáša sa pripravoval s tímom zloženým z mladých biatlonistov, ktorí by mali po odchode Mateja Kazára dopĺňať mužskú štafetu. Tá sa v sezóne 2019/2020 vrátane MS v talianskej Anterselve uskutoční sedemkrát.

Prvý sneh v Dachsteine

V lete sme sa pripravovali viac-menej doma alebo v Česku, teda v Osrblí, respektíve Novom Meste na Morave. Na jeseň sme zvolili prípravu v Anterselve, obzreli sme si dejisko majstrovstiev sveta a mali sme kvalitné a náročné tréningy. Potom nasledoval Dachstein, kde bol prvý sneh. Tiež sme spolupracovali so streleckým trénerom Tomášom Kosom – verím, že sa to prejaví v pretekovom období. Zdravie drží, takže zatiaľ som spokojný,“ zhodnotil Hasilla.

Seriál pretekov Svetového pohára sa začína už najbližšiu sobotu, vo švédskom Östersunde sú vtedy naplánované štafetové preteky zmiešaných dvojčlenných a štvorčlenných tímov.

Muži aj ženy si na prvý individuálny štart musia počkať do nedele 1. decembra, keď sa uskutočnia rýchlostné preteky na 10 km, resp. 7,5 kilometra. O tri dni neskôr čakajú na mužov v Östersunde vytrvalostné preteky na 20 kilometrov a počas prvej decembrovej soboty aj spomenutá štafeta na 4 x 7,5 kilometra.

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Horšie ako vlani to už nemôže byť, vraví pred štartom novej sezóny Otčenáš © SITA Všetky práva vyhradené.