Grigar išiel vo vodnom slalome v Prahe-Troji čistú jazdu, ale stačilo mu to iba na šieste miesto

Šport Vodný slalom

12.6.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský kajakár Jakub Grigar obsadil v sobotňajšom finále na pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji konečné 6. miesto. Za víťazným Čechom Jiřím Prskavcom zaostal napriek čistej jazde o 3,88 s.

Dvadsaťštyriročný rodák z Liptovského Mikuláša si oproti predpoludňajšiemu semifinále pohoršil o dve priečky.

Vo finále neštartoval iný Slovák Martin Halčin. Neprešiel semifinálovým sitom a obsadil nepostupové 28. miesto s mankom 8,04 s na víťaza kvalifikácie – spomenutého domáceho pretekára Prskavca.

V ženskom finále zvíťazila na pražskej vode Poľka Klaudia Zwoliňská. Počas vyvrcholenia súťaže kajakárok nečelila žiadnej zástupkyni Slovenska, keďže v semifinále sa nedarilo duu Jana Dukátová a Eliška Mintálová.

Prvá menovaná skončila na 19. mieste (+9,88 s), druhú aj vinou desaťsekundovej penalizácie klasifikovali na 22. poste (+11,49 s).

Viac k témam: Svetový pohár vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Grigar išiel vo vodnom slalome v Prahe-Troji čistú jazdu, ale stačilo mu to iba na šieste miesto © SITA Všetky práva vyhradené.