Goggiová ovládla super G v St. Moritzi, Brignoneovej chýbala stotina a Shiffrinová skončila tretia

Ostatné športy Šport

14.12.2019 (Webnoviny.sk) – Talianka Sofia Goggiová sa stala v sobotu víťazkou napínavých pretekov v super G žien v rámci Svetového pohár v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom St. Moritzi. Goggiová mala v cieli minimálny náskok jednej stotiny pred krajankou Federicou Brignoneovou. S treťou pozíciou sa musela uspokojiť minuloročná víťazka Mikaela Shiffrinová z USA (+0,13).

Slovenka Petra Vlhová v super G neštartovala. Dôvodom je jej nedoliečené zranenie nohy, pre ktoré nemôže poriadne trénovať. V nedeľňajšom paralelnom slalome by sa 24-ročná Liptáčka mala predstaviť, ale jej skúsený taliansky tréner Livio Magoni si netrúfa predpovedať, na čo to môže stačiť.

Je to ako otváranie škatule, keď neviete, čo je vo vnútri. Neviem, ako Petra pôjde. Najväčší problém je, že nemôžeme pravidelne trénovať. Netuším, ako dlho bude trvať toto zranenie,“ poznamenal Magoni.

Ambicióznej Liptáčke momentálne patrí vo Svetovom pohári desiata priečka. Na čele je suverénna Shiffrinová s 532 bodmi. Úvodný paralelný slalom žien tejto sezóny sa v St. Moritzi uskutoční v nedeľu od 13.30 h. Hlavným pretekom bude od 9.45 h predchádzať kvalifikácia.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní

St. Moritz (Švaj.) – sobota:

super G žien: 1. Sofia Goggiová 1:12,96 min, 2. Federica Brignoneová (obe Tal.) +0,01, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,13, 4. Nicole Schmidhoferová (Rak.) +0,30, 5. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,72, 6. Nina Ortliebová (Rak.) +0,87.

Poradie vo Svetovom pohári (po 6 zo 41 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 532 bodov, 2. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 261, 3. Federica Brignoneová (Tal.) 241, 4. Corinne Sutterová (Švaj.) 225, 5. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 218, 6. Michelle Gisinová (Švaj.) 207, … 10. Petra Vlhová (SR) 138.

Viac k témam: Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Goggiová ovládla super G v St. Moritzi, Brignoneovej chýbala stotina a Shiffrinová skončila tretia © SITA Všetky práva vyhradené.