Futbalová legenda Maldini sa podelil o svoje skúsenosti s Covid-19, podľa neho nejde o bežnú chrípku

Futbal Šport

16.4.2020 (Webnoviny.sk) – Do týždňa sa koronavírusu zbavím. Takto talianska futbalová legenda Paolo Maldini zareagovala po tom, ako jej diagnostikovali ochorenie COVID-19. Po približne štyroch týždňoch však aj 51-ročný niekdajší hráč AC Miláno priznal, že táto pliaga ho poriadne vyžmýkala.

Viac o téme: Koronavírus

„Okamžite som pochopil, že to nie je bežná chrípka. Mal som veľké bolesti a nepretržite horúčku nad 38,5 stupňa, čo som nikdy predtým nezažil,“ prezradil Maldini, ktorý sa nakazil spolu so synom Danielom.

Maldiniho skúsenosť s Covid-19

Bývalý vynikajúci obranca a momentálne člen predstavenstva AC Miláno ďalej popísal vlastný zážitok s nepríjemnou chorobou.

„Snažil som sa trénovať v posilňovni, ale po desiatich minútach som už nevládal. A nebolo to preto, že mám takmer 52 rokov. Poznám svoje telo, toto bolo niečo nové,“ dodal pre Corriere della Sera, citoval ho aj britský Daily Mail.

Nemal problémy s dýchaním

Maldini aj jeho syn Daniel sa už momentálne cítia lepšie. Prezradil, že počas liečby nemal problémy s dýchaním.

„Ešte sa občas vyskytne strata chuti a čuchu. Nemusel som brať antivírusové lieky, pretože som mal dýchanie v poriadku. Liečil som sa výlučne užívaním paracetamolu,“ zakončil Paolo Maldini.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalová legenda Maldini sa podelil o svoje skúsenosti s Covid-19, podľa neho nejde o bežnú chrípku © SITA Všetky práva vyhradené.