Futbalisti Wu-chanu sa pre koronavírus nemôžu vrátiť domov, pozvali ich na duel El Clásica

Futbal Šport

29.2.2020 (Webnoviny.sk) – Futbalisti z čínskeho Wu-chanu aktuálne prežívajú náročné obdobie. Už dlhší čas sa nachádzajú v Španielsku a nevedia, kedy sa vrátia domov k najbližším. Pôvodne na Pyrenejský polostrov odcestovali na tréningový kemp, no ani po dvoch mesiacoch sa nemôžu vrátiť na miesto, z ktorého sa začal šíriť koronavírus. Jeden z členov tímu už dokonca prišiel o rodinného príslušníka kvôli vírusu.

Celý tím v Španielsku už viackrát prešiel testami, či sa v kolektíve nenachádza obávaný koronavírus. V nedeľu však aspoň na chvíľu môžu zabudnúť na strasti, ktoré im okolnosti postavili do cesty, keďže dostali šancu osobne sledovať prestížny duel najvyššej španielskej futbalovej súťaže El Clásico medzi Realom Madrid a FC Barcelona.

Zaslúžená odmena

Pre chlapcov to bude zaslúžená odmena. Bude to pre nich skúsenosť, na ktorú pravdepodobne nezabudnú do konca života. Celé týždne len trénujú, sú znepokojení situáciou doma, preto bude príjemné, že si naživo pozrú zápas Realu s FC Barcelona. Pre každého, kto má rád futbal, je El Clásico výnimočné. Pre každého z hráčov to bude neskutočný zážitok,“ povedal španielsky tréner tímu z Wu-chanu José González. Jeho klub prijal pozvanie od Realu Madrid a vedenia La Ligy, ktorá spolupracuje s najvyššou čínskou futbalovou súťažou.

„S hráčmi sa snažím čo najmenej hovoriť o víruse. Aj tak v ich hlavách neustále prúdia myšlienky na to, čo sa deje u nich doma. Hovoria o tom medzi sebou, ale aj s najbližšími počas pobytu v hotelových izbách. Usilujem sa pre nich pripravovať čo najzaujímavejšie a najzábavnejšie tréningy, aby sa aspoň na chvíľu usmievali,“ prezradil kouč José González.

Prišiel o starú mamu

Povedal tiež, že svojich zverencov obdivuje, že sa situáciou nenechali zlomiť a napriek náročnej situácii sú motivovaní neustále sa zlepšovať. „Tvrdo trénujú napriek tomu, že nevedia, kedy sa začne liga. Keď k tomu prirátame problémy doma v Číne, je to ťažké. Ukazujú mi však poriadnu dávku profesionality, ani na chvíľu ich to všetko nedemotivuje. Sú preč z domu už viac ako dva mesiace a ich najbližší sú zavretí doma, nemôžu žiť normálny život. Po mentálnej stránke to pre nich musí byť neskutočne náročné,“ hovorí José González.

Prezradil tiež, že až 14 jeho zverencov pochádza priamo z Wu-chanu a stará mama jedného z nich zomrela na následky koronavírusu. „Pre každého v tíme to bol veľmi bolestivý okamih. Kabínu to však ešte viac zomklo,“ poznamenal.

Viac k témam: El Clásico, koronavírus, La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalisti Wu-chanu sa pre koronavírus nemôžu vrátiť domov, pozvali ich na duel El Clásica © SITA Všetky práva vyhradené.