Flick presvedčil vedenie Bayernu a na lavičke bavorského veľkoklubu zostane do konca sezóny

Futbal Šport

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Hans-Dieter Flick už nie je dočasným trénerom nemeckého futbalového šampióna Bayernu Mníchov. Päťdesiatštyriročný odborník presvedčil vedenie Bavorov a do konca aktuálnej sezóny bude v klube zastávať pozíciu hlavného kouča. Informáciu priniesol oficiálny web Mníchovčanov.

„S Hansovou robotou v Bayerne sme spokojní. Pod jeho vedením predvádzalo mužstvo vynikajúce výkony na trávniku a prejavilo sa to aj na výsledkoch. V Lige majstrov sme v skupinovej fáze získali maximálny počet bodov a v bundesligovej tabuľke máme na dosah prvé miesto. Som presvedčený o tom, že Bayern bude hrať v nasledujúcom roku atraktívny futbal podporený tímovými úspechmi,“ povedal šéf predstavenstva mníchovského klubu Karl-Heinz Rummenigge.

Flick prebral A-mužstvo Bayernu začiatkom novembra po odchode Chorváta Nika Kovača, ktorému dovtedy pomáhal z pozície asistenta trénera. Rodák z Heidelbergu priniesol Bavorom nový impulz a v doterajších desiatich súťažných vystúpeniach sa tešil z ôsmich víťazstiev. S Mníchovčanmi ovládol základnú skupinu Ligy majstrov a v domácej I. bundeslige ich posunul na tretie miesto so štvorbodovým odstupom na vedúce Lipsko.

„Som šťastný, že mi Bayern naďalej verí a ponúkol mi stabilné miesto hlavného trénera. Užívam si prácu s mužstvom aj realizačným tímom. Máme dobrú pozíciu pred druhou polovicou sezóny v nemeckej lige, pohári aj Lige majstrov. Musíme si dobiť baterky a dobre sa pripraviť v tréningovom kempe. Pokúsime sa získať čo najviac víťazstiev a titulov,“ uviedol Flick.

Viac k témam: I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Flick presvedčil vedenie Bayernu a na lavičke bavorského veľkoklubu zostane do konca sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.