FIFA posunula vekový limit hráčov pre budúcoročné OH v Tokiu, vydýchli si hlavne Mexičania

Futbal Šport

4.4.2020 (Webnoviny.sk) – Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) posunula vekovú hranicu pre účasť na budúcoročnom olympijskom turnaji futbalistov v japonskom Tokiu.

V platnosti tak ostáva limit stanovený pre OH v tohtoročnom termíne, že sa podujatí môžu hrať tí, ktorí sa nenarodili skôr ako 1. januára 1997. Naďalej tiež platí výnimka, že každé mužstvo môže napísať na súpisku aj troch starších hráčov.

Viac o téme: Koronavírus

Letná olympiáda sa presunula o rok

Po preložení najväčšieho športového sviatku, ktorý sa v „krajine vychádzajúceho slnka“ uskutoční od 23. júla do 8. augusta 2021, viacerým účastníkom mužského futbalového turnaja „pod piatimi kruhmi“ hrozili veľké ťažkosti so skladaním nominácie.

Problém s limitom mali Mexičania

Na problém upozorňovali hlavne Mexičania. „El Tri“ síce ešte nemajú miestenku do Tokia, keďže olympijskú kvalifikáciu v zóne CONCACAF museli pre šíriaci sa koronavírus presunúť na dosiaľ neurčený termín.

V prípade postupu by však podľa doterajšieho vekového limitu na budúci rok nemohli použiť až 20 hráčov súčasného širšieho kádra.

Viac k témam: FIFA, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – FIFA posunula vekový limit hráčov pre budúcoročné OH v Tokiu, vydýchli si hlavne Mexičania © SITA Všetky práva vyhradené.