Fernando Alonso ani s hviezdnym navigátorom pri debute na Rely Dakar na víťazstvo nemyslí

MOTOR šport Šport

3.1.2020 (Webnoviny.sk) – Jedným z hlavných lákadiel 42. ročníka motoristických pretekov Rely Dakar bude účasť Španiela Fernanda Alonsa. Majster sveta formuly 1 z rokov 2005 a 2006 zažije púštne dobrodružstvo po prvý raz ako člen továrenského tímu Toyota Gazoo Racing. Pri svojej premiére však od seba neočakáva útok na popredné priečky.

„Na víťazstvo nemyslím. Na to ešte nemám, pretože mi chýbajú skúsenosti. Som si toho plne vedomý, nebudem najrýchlejší, ale nejakú dobrú pozíciu by som mohol vybojovať,“ vyjadril sa 38-ročný Alonso, ktorého cituje aj web českej televízie.

Rodák z Ovieda bude mať hviezdneho navigátora – Marca Comu, ktorý Dakar absolvoval 12-krát ako motocyklový jazdec a päťkrát dokázal zvíťaziť.

Spoločne s Comom absolvoval Alonso prípravu v Namíbii, Južnej Afrike a Maroku. „Bolo to veľmi potrebné, pretože F1 a Rely Dakar nemôžu byť viac vzdialenejšie svety. Dakar je vo svete motošportu tá najextrémnejšia disciplína. Každý meter je nový, je tam úplne odlišná úroveň koncentrácie, keď človek denne sedí v aute osem alebo deväť hodín,“ dodal bývalý pilot Renaultu, Ferrari či McLarenu.

Pre Alonsa nie je Rely Dakar 2020 jedinou výzvou v jeho úspešnej kariére. Stále bojuje aj o zisk tzv. zlatej motoristickej trojkoruny, ktorú tvoria víťazstvá vo Veľkej cene Monaka F1, 24-hodinových pretekov Le Mans a triumf v pretekoch 500 míľ Indianapolis.

Doposiaľ to dokázal iba Brit Graham Hill. Z tohto zoznamu Španielovi chýba len triumf z podujatia v USA.

Viac k témam: Rely Dakar
Zdroj: Webnoviny.sk – Fernando Alonso ani s hviezdnym navigátorom pri debute na Rely Dakar na víťazstvo nemyslí © SITA Všetky práva vyhradené.