Federer žiarli na Djokoviča a prekáža mu, že nad ním víťazí, tvrdí otec svetovej jednotky

Šport Tenis

20.2.2020 (Webnoviny.sk) – Srdjan Djokovič je zrejme poriadne nasrdený. Otec fenomenálneho tenistu a súčasnej svetovej jednotky Srba Novaka Djokoviča v poslednom čase verejne kritizoval fanúšikov, ktorí nemajú v láske jeho syna a nepekné slová mal aj na jeho veľkého súpera Rafaela Nadala. Tentoraz prišiel na rad aj legendárny Švajčiar Roger Federer.

„Je to výnimočný hráč, ale o jeho ľudskej stránke sa to nedá povedať,“ cituje Srdjana Djokoviča srbské periodikum Novosti.

Djokovičovi chýbajú tri prvenstvá

„Federer začal žiarliť na Novaka od prvej chvíle, odkedy začalo byť jasné, že môj syn bude raz lepší ako on. Prekáža mu, že nad ním víťazí,“ dodal Djokovič starší, cituje ho aj rakúsky portál laola1.at.

Nie je to údajne prvýkrát, čo Srdjan Djokovič slovne zaútočil na Federera. Už v roku 2013 pre srbské noviny Kurir povedal: „Federer môže byť najväčší tenista všetkých čias, ale ako človek je opakom najväčšieho.“

Zverenec Mariána Vajdu a Gorana Ivaniševiča nedávno v Austrálii získal 17. grandslamový titul a už len tri prvenstvá z úrovne „veľkej štvorky“ mu chýbajú na vyrovnanie historického rekordu v podaní Rogera Federera.

Teoreticky môže 32-ročný Srb dostihnúť 38-ročného Švajčiara už na konci tohto roka, ak zvíťazí aj na zostávajúcich troch grandslamových turnajoch v Paríži, Londýne a New Yorku. Rovnako ho ešte v tomto roku môže zdolať aj v počte týždňov na vrchole rebríčka.

Federer bol jednotkou rekordne dlho

Federer bol svetovou jednotkou rekordných 310 týždňov, Djokovič je aktuálne na čísle 278 týždňov. Pred ním je ešte Američan Pete Sampras s 286 týždňami.

„Som dostatočne motivovaný, aby som sa pokúsil o najlepšiu sezónu v kariére. Mojím hlavným cieľom budú grandslamové turnaje, ale k tomu musím prirátať aj olympijské hry. Je to zriedkavé podujatie veľkého významu, ktoré som dosiaľ nevyhral. Mám bronz z Pekingu 2008 a možno nastal čas na ďalšiu olympijskú medailu,“ uviedol Novak Djokovič na nedávnej tlačovke v Belehrade, cituje ho portál denníka Blic.

Dosiaľ dvakrát sa Djokovičovi podarilo vyhrať tri zo štyroch grandslamových turnajov v jednej sezóne. Bolo to v rokoch 2011 a 2015, keď ovládol Australian Open, Wimbledon aj US Open.

Prvého a dosiaľ jediného triumfu na Roland Garros sa dočkal v roku 2016. Zatiaľ posledným držiteľom kompletného Grand Slamu je Austrálčan Rod Laver z roku 1969.

Viac k témam: ATP World Tour
Zdroj: Webnoviny.sk – Federer žiarli na Djokoviča a prekáža mu, že nad ním víťazí, tvrdí otec svetovej jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.