FC Barcelona zaplatí pokutu za úmyselné prerušenie El Clásica

Futbal Šport

21.12.2019 (Webnoviny.sk) – Španielsky futbalový klub FC Barcelona po úmyselnom prerušení prestížneho „El Clásica“ proti Realu Madrid (0:0) domácimi fanúšikmi vyviazol s pokutou 1500 eur. Priaznivci katalánskeho tímu v úvode druhého polčasu zahádzali hraciu plochu balónmi vo farbách ich regiónu a chvíľu sa nehralo, kým tieto predmety usporiadatelia pozbierali. Barcelone za tento incident hrozilo aj uzatvorenie štadióna.

Vhodenie balónov bolo súčasťou aktivity katalánskych separatistov, ktorí pred zápasom a počas neho spôsobovali barcelonskej polícii v okolí štadióna Camp Nou mnoho problémov. Demonštranti pálili odpadkové koše, stoly a stoličky na terasách podnikov a útočili na príslušníkov polície, čo viedlo k zatknutiu deviatich nespratníkov a desiatkam zranení, zväčša u „mužov zákona“.

Zápas dvoch najlepších tímov v Španielsku bol pôvodne naplánovaný na 26. októbra. Vedenie Primera División ho z obáv o bezpečnosť hráčov a fanúšikov odložilo na stredu 18. decembra, keďže v druhej polovici októbra prišlo v Barcelone k násilným protestom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
El Clásico: FC Barcelona – Real Madrid (fotografie)

Viac k témam: El Clásico, La Liga, pokuta
Zdroj: Webnoviny.sk – FC Barcelona zaplatí pokutu za úmyselné prerušenie El Clásica © SITA Všetky práva vyhradené.