Fanúšikovia HK Poprad kupovali vstupenky, podporili tým svoj klub

Hokej Šport

30.3.2020 (Webnoviny.sk) – Fanúšikovia HK Poprad virtuálne takmer vypredali svoj zimný štadión. Kúpou 3309 vstupeniek spoločne vyzbierali bezmála 25 000 eur. Výťažkom by sa pri predaji vstupeniek naplnilo hľadisko na 80 %, informuje o tom oficiálny portál hokejových „Kamzíkov“ hkpoprad.sk.

Viac o téme: Koronavírus

Fanúšikovská iniciatíva sa zrodila ako podpora v nečakanej situácii, keď sa v nedokončenej sezóne Tipsport ligy ocitli v zlej situácii niektorí hráči aj zamestnanci klubu. Od 13. marca 2020 mohli priaznivci popradských hokejistov prispieť symbolickou čiastkou na transparentný klubový účet.

„Veľmi si vážime pomoc všetkých fanúšikov a ďakujeme im za podporu,“ vyslovil sa riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi. „Ľudia budú môcť sledovať, ako použijeme peniažky,“ doplnil Jurinyi.

Hoci sa zbierka oficiálne končí, účet bude v súvislosti s verejnou kontrolou stále vedený a ľudia môžu naďalej prispievať. „Symbolické vstupenky budú vystavené a odoslané e-mailom len pre príspevky prijaté do 31. marca,“ dodáva hkpoprad.sk.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, fanúšikovia, hokejoví fanúšikovia, Koronavírus, pomoc, Tipsport liga, zimný štadión
Zdroj: Webnoviny.sk – Fanúšikovia HK Poprad kupovali vstupenky, podporili tým svoj klub © SITA Všetky práva vyhradené.