Dobrá správa pre fanúšikov futbalu, v Lige Majstrov a Európskej lige by sa mohlo pokračovať už v auguste

Futbal Šport

23.4.2020 (Webnoviny.sk) – V pohárových súťažiach na „starom kontinente“, Lige majstrov a Európskej lige, by si futbalisti opätovne mohli obuť kopačky začiatkom augusta. Oba poháre prerušili v úvode minulého mesiaca po tom, ako naplno prepukla pandémia koronavírusu spôsobujúceho respiračné ochorenie COVID-19, v oboch súťažiach sa v čase pozastavenia konalo osemfinále.

Začne sa s odvetami

Ako referuje web aipsmedia.com, v LM by najskôr odohrali zvyšné odvety spomenutej fázy, ktoré určia posledných štyroch účastníkov štvrťfinále.

V piatok 7. augusta by proti sebe nastúpili Juventus Turín s Olympique Lyon a Manchester City s Realom Madrid, o deň neskôr by druhý diel osemfinálovej konfrontácie čakal na dvojice Bayern MníchovFC Chelsea a FC BarcelonaSSC Neapol.

Štyria z ôsmich účastníkov štvrťfinále Ligy majstrov 2019/2020 sú už známi. Sú nimi Paríž St. Germain, Atlético Madrid, RB Lipsko a Atalanta Bergamo.

V rýchlom slede by nasledovalo štvrťfinále najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže, kde sa už nepredstaví minulosezónny víťaz – anglický FC Liverpool.

Úvodné duely by sa mali hrať 11. a 12. augusta, odvety 14. a 15. augusta. Prvým semifinálovým stretnutiam predbežne vyčlenili 18. a 19. august, odvety by sa mali uskutočniť 21. a 22. augusta.

Viac o téme Koronavírus

Finále v Istanbule

Finále sa má konať 29. augusta v pôvodne naplánovanom dejisku – tureckom Istanbule. Očakáva sa, že v podobných termínoch ako LM by sa mala dohrávať aj Európska liga.

V EL je situácia komplikovanejšia a z časového hľadiska náročnejšia. Treba ešte odohrať všetky odvetné zápasy osemfinále plus na španielske a talianske tímy čakajú aj prvé súboje osemfinále. Ide o stretnutia FC SevillaAS Rím a Inter MilánoGetafe CF.

Viac k témam: futbalové zápasy, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Dobrá správa pre fanúšikov futbalu, v Lige Majstrov a Európskej lige by sa mohlo pokračovať už v auguste © SITA Všetky práva vyhradené.