David Pastrňák prekonal Jágra a dotiahol sa na Haška, českú Zlatú hokejku vyhral piatykrát v rade

Hokej Šport

14.8.2021 (Webnoviny.sk) – Česká hokejová anketa Zlatá hokejka má nového rekordéra. Jej 53. ročník ovládol útočník David Pastrňák z klubu zámorskej NHL Boston Bruins, pre ktorého to bol už piaty triumf bez prerušenia, čo sa v minulosti nepodarilo ani dvanásťnásobnému laureátovi ocenenia Jaromírovi Jágrovi.

Stále iba 25-ročný Pastrňák je v historickej bilancii ankety už druhý po boku brankárskej legendy Dominika Haška.

Generálny manažér nešetril chválou

Druhý v tohto sezónnej edícii oceňovania skončil v tesnom závese Ondřej Palát z majstrovskej Tampy Bay Lightning, tretiu priečku obsadil Pastrňákov klubový spoluhráč David Krejčí.

„David je výnimočný hráč a zvíťazil úplne zaslúžene. Má pred sebou ešte kus práce, ale dovolím si ho prirovnať práve k Jardovi. Veľmi rád sa na neho pozerám. Aj keď sa v niektorých zápasov nepresadí, diváci si môžu byť istí, že ich bude zabávať,“ povedal na adrese Pastrňáka generálny manažér českej hokejovej reprezentácie Petr Nedvěd.

Palát na druhej priečke zaostal za Pastrňákom iba o 20 bodov. Skutočnosť, že nezvíťazil, ho nemrzela.

Jedenástykrát v elitnej desiatke

„Ondra má za sebou vynikajúcu sezónu a skvelé play-off. Dokáže byť produktívny, ale je tiež veľmi platný v defenzíve. Tie najväčšie hviezdy s ním chcú hrať, čo o niečom svedčí,“ poznamenal Nedvěd na adresu Paláta.

Pastrňák sa do elitnej desiatky hokejistov vo vlasti dostal jedenástykrát pred Vladimíra Martina a Martina Straku, častejšie v Top 10 boli už len Jaromír Jágr (24) a Dominik (16).

V piatok v Česku vyhlásili aj víťazov v ďalších kategóriách. Najlepšou hokejistkou krajiny sa stala Kateřina Mrázová, medzi juniormi triumfoval David Jiříček a za najlepšieho parahokejistu bol vyhlásený Radek Zelinka.

Viac k témam: Zlatá hokejka
Zdroj: Webnoviny.sk – David Pastrňák prekonal Jágra a dotiahol sa na Haška, českú Zlatú hokejku vyhral piatykrát v rade © SITA Všetky práva vyhradené.