Danka Barteková vstupuje do olympijskej sezóny ako tretia skeetarka európskeho renkingu

Ostatné športy Šport

3.1.2020 (Webnoviny.sk) – V novoročných rebríčkoch športových strelcov sa figuruje zo slovenských reprezentantov v prvej trojke iba úradujúca majsterka Európy Danka Barteková. V porovnaní so situáciou takto pred rokom je to ústup z pozícií, keď v januári 2019 malo Slovensko dve európske jednotky – D. Barteková (skeet), Zuzana Rehák Štefečeková (trap) a jednu svetovú – Rehák Štefečeková. Navyše, Erik Varga (trap) bol druhý medzi Európanmi.

Výzva na vylepšenie pozícií

Počas uplynulých 12 mesiacov sa situácia z rôznych – i objektívnych – zmenila. Zároveň je to výzva pre Slovákov vylepšiť si svoje postavenie v roku 2020. Na prahu olympijskej sezóny sa skeetarka Danka Barteková môže pochváliť 3. priečkou v renkingu Európskej streleckej konfederácie (ESC).

Tesne za prvou trojkou figuruje „objav“ minulého roka Patrik Jány, ktorému patrí 4. pozícia vo vzduchovej puške. Medzi kontinentálnu elitu patrí aj pištoliar Juraj Tužinský (vzduchová pištoľ) na 6. mieste a jedenásty spomedzi trapistov Marián Kovačócy.

Druhé dieťa Rehák Štefečekovej

Zuzana Rehák Štefečeková, ktorá vypustila druhú polovicu uplynulého roka a priviedla na svet svoje druhé dieťa, je 15. v trape žien.

V rebríčku Medzinárodnej federácie športovej streľby (ISSF) je k 1. januáru 2020 na tom najlepšie aj vzhľadom k 3. stupienku vo finále Svetového pohára Jány, ktorý sa medzi vzduchovkármi radí na 5. miesto.

Ďalší traja slovenskí strelci sa nachádzajú v tretej desiatke – D. Barteková (23.), Tužinský (26.), Kovačócy (29.). Najvyššie zo slovenských trapistiek je vo svetovom poradí Veronika Vargová (46.).

Viac k témam: skeet
Zdroj: Webnoviny.sk – Danka Barteková vstupuje do olympijskej sezóny ako tretia skeetarka európskeho renkingu © SITA Všetky práva vyhradené.