Ďakujem veľmi pekne, sarkasticky ďakoval Guardiola rozhodcom po šlágri s Liverpoolom

Futbal Šport

11.11.2019 (Webnoviny.sk) – Nedeľňajší šláger 12. kola anglickej Premier League priniesol FC Liverpool cennú výhru nad obhajcom titulu Manchestrom City 3:1, pred ktorým majú „The Reds“ náskok už deviatich bodov. Po zápase sa však hovorilo najmä o situácii, ktorá predchádzala úvodnému presnému zásahu zverencov Jürgena Kloppa.

Sporná situácia

Vo vlastnom pokutovom území lopta evidentne zasiahla ruku Trenta Alexandra-Arnolda, hostia sa dožadovali penalty, no namiesto toho o 22 sekúnd neskôr inkasovali z kopačky Fabinha.

Španielsky tréner hostí Pep Guardiola impulzívne reagoval na verdikty hlavného arbitra Michaela Olivera a po zápase mu sarkasticky podal ruku so slovami „ďakujem veľmi pekne“. Na otázky novinárov ohľadom spomenutej situácie z úvodu stretnutia sa však nechcel vyjadrovať.

„Spýtajte sa rozhodcov, nie mňa. Spýtajte sa Mika Rileyho (šéf komisie rozhodcov, pozn.) a pánov pri systéme VAR. Chcem hovoriť o našom výkone, ktorý bol jedným z najlepších, aké sme kedy predviedli,“ zhodnotil bývalý kouč FC Barcelona či mníchovského Bayernu.

K spornému momentu mal čo povedať aj 21-ročný reprezentant Anglicka. Alexander-Arnold potvrdil, že ho lopta zasiahla do ruky, no predtým trafila aj ruku útočiaceho Bernarda Silvu.

ManCity nemal kopať pokutový kop

„Vieme, že tu je systém VAR, ale musíte pokračovať v hre. Oni začali protestovať, za čo sme ich potrestali na druhom konci ihriska,“ povedal v rozhovore pre britskú televíziu Sky Sports krajný obranca FC Liverpool.

Vedenie súťaže neskôr potvrdilo, že Manchester City nemal kopať pokutový kop, pretože ruka Alexandra-Arnolda nebola v neprirodzenej polohe.

Hoci sezóna nie je ani v polovici, Liverpool spravil výhrou nad „Citizens“ dôležitý krok v boji o majstrovský titul, na ktorý čaká už 30 rokov.

„Necítime žiaden tlak. Náskok deviatich bodov je pozitívny. Niektorí ľudia hovoria, že teraz si to môžeme už len sami prehrať, no je to veľmi nesprávny prístup. Kto chce byť na prvom mieste v novembri? My chceme byť prví v máji,“ cituje slová Jürgena Kloppa web periodika The Guardian.

Viac k témam: Premier League
Zdroj: Webnoviny.sk – Ďakujem veľmi pekne, sarkasticky ďakoval Guardiola rozhodcom po šlágri s Liverpoolom © SITA Všetky práva vyhradené.