Chára vynechá zápas proti Washingtonu, musia mu vyčistiť operované miesto

Hokej Šport

23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Bostonu budú bez svojho kapitána Zdena Cháru v pondelkovom domácom súboji NHL proti Washingtonu. Na 42-ročného slovenského obrancu čaká menší operačný zákrok, ktorý súvisí s jeho zlomenou čeľusťou počas finálovej série uplynulého ročníka bojov o Stanleyho pohára.

Chárovi musia vyčistiť operované miesto

Trenčiansky rodák vtedy v zápase číslo 4 utrpel zranenie, ktoré si vyžiadalo operačný zákrok. Čeľusť mu museli spevniť doštičkami a drôtmi, aby mohol pokračovať vo finálovej sérii. Teraz sa mu na inkriminovanom mieste vyskytla infekcia, ktorú je potrebné vyčistiť.

„Operované miesto je infikované, čo je pomerne zriedkavé, ale stalo sa. Po šiestich mesiacoch sa dospelo k rozhodnutiu, že doštičky a skrutky musia von, aby sa predišlo ďalším problémom. Treba to miesto vyčistiť,“ povedal Zdeno Chára, cituje ho portál NHL.

„Také čosi sa nedá dobre naplánovať, načasovanie nikdy nebude perfektné. Snažili sme sa využiť, že príde krátka vianočná prestávka. Vyšlo to však na posledný zápas pred ňou,“ vysvetlil piaty najlepší športovec Slovenska za rok 2019.

Cassidy neočakáva žiadne komplikácie

Tréner Bostonu Bruce Cassidy potvrdil, že absencia kapitána Cháru by nemala mať dlhšie trvanie a budú ho posudzovať na dennej báze. „Neočakávam žiadne komplikácie. Myslím si, že bude naspäť v piatkovom zápase v Buffale,“ cituje Cassidyho oficiálny portál NHL.

Chára odohral v tejto sezóne dosiaľ všetkých 37 zápasov v drese Bostonu s bilanciou 5 gólov a 8 asistencií.

„Medvede“ sú s 51 bodmi lídrom Atlantickej divízie a druhým najlepším tímom vo Východnej konferencii NHL. A to aj napriek nie oslnivej súčasnej forme, keď z ostatných deviatich zápasov vyhrali iba jeden a pripísali si aj štyri body za rovnaký počet prehier v predĺžení, resp. samostatných nájazdoch.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Chára vynechá zápas proti Washingtonu, musia mu vyčistiť operované miesto © SITA Všetky práva vyhradené.