Barteková bude opäť kandidovať do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru

Šport

6.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská strelkyňa Danka Barteková bude v nasledujúcom kalendárnom roku opäť kandidovať vo voľbách do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV). Bronzová olympijská medailistka z Londýna 2012 sa bude uchádzať o miesto v komisii v konkurencii ďalších 29 kandidátov a kandidátok z celého sveta.

Voľby sa uskutočnia počas budúcoročných olympijských hier v japonskom Tokiu a zvolení športovci budú zastávať svoj mandát až do olympiády v Los Angeles v roku 2028. Informácie priniesol oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Medzi kandidátmi aj Gasol

Komisia športovcov MOV môže mať maximálne 23 členov s funkčným obdobím osem rokov, pričom 12 z nich si volia priamo olympionici a zvyšných 11 menuje prezident MOV.

Medzi kandidátmi sú okrem Bartekovej napr. španielsky basketbalista Pau Gasol, katarský výškar Mutaz Baršim, bielorusky tenista Max Mirnyj, talianska plavkyňa Federica Pellegriniová alebo britský triatlonista Alistair Brownlee.

Barteková je najaktívnejšou členkou

Barteková je platnou členkou MOV od roku 2013, na OH v Londýne dokonca triumfovala vo voľbách do komisie športovcov a od februára 2018 je jej podpredsedníčkou.

Tridsaťpäťročná rodáčka z Trenčína patrí medzi najaktívnejšie členky MOV, keďže pôsobí ako predsedníčka koordinačnej komisie pre ZOH mládeže 2022 v Lausanne, podpredsedníčka komisie športovcov a členka nasledovných komisií MOV – pre verejné záležitosti a spoločenský rozvoj prostredníctvom športu, etickej a Olympic Channel Services S. L. v Španielsku.

Okrem toho je ako zástupkyňa olympijského hnutia aj členkou výkonného výboru Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) a rady Nadácie WADA.

Zdroj: Webnoviny.sk – Barteková bude opäť kandidovať do komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru © SITA Všetky práva vyhradené.