Anglický reprezentačný obranca Kieran Trippier čelí podozreniam z nedovoleného stávkovania

Futbal Šport

2.5.2020 (Webnoviny.sk) – Anglický futbalový obranca Kieran Trippier sa musí zodpovedať pred národnou Futbalovou asociáciou (FA), keďže v lete 2019 mal porušiť pravidlá o zákaze uzatvárania športových stávok. Dvadsaťdeväťročný futbalista sa mal nedovoleného konania dopustiť v júli 2019, teda počas prestupu z londýnskeho Tottenhamu Hotspur do španielskeho Atlética Madrid.

„Dobrovoľne plne spolupracujem s FA už niekoľko mesiacov a budem v tom pokračovať. Chcem, aby sa potvrdilo, že ako profesionálny futbalista som nikdy nestavil na akékoľvek futbalové stretnutie a ani som nikdy nemal finančný prospech z podávania stávok na iné udalosti,“ vyhlásil anglický reprezentant Trippier prostredníctvom tlačovej správy.

Predpisy hovoria jasne – futbalisti nesmú stávkovať priamo ani nepriamo, tiež majú zakázané inštruovať alebo nabádať iné osoby, aby tak robili. Nesmú v tomto smere podávať neverejné informácie vrátane prestupov, nominácie na zápasy či správy o prípadných výmenách trénerov.

Trippier sa pred FA bude obhajovať 18. mája, dovtedy musí dodať svoje stanovisko k celému prípadu.

Viac k témam: stávkovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Anglický reprezentačný obranca Kieran Trippier čelí podozreniam z nedovoleného stávkovania © SITA Všetky práva vyhradené.