Ak Slováci vyhrajú nad Írskom, vo finále play-off Ligy národov nastúpia na ihrisku súpera

Futbal Šport

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Počas piatkového poludňajšieho žrebu play-off Ligy národov vo švajčiarskom Nyone došlo k zoficiálneniu postupového kľúča v tzv. dodatkovej fáze procesu kvalifikácie na budúcoročné majstrovstvá Európy, ktoré sa budú hrať v 12 mestách naprieč „starým kontinentom“.  Súčasťou ceremónie v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) bolo aj Slovensko, ktoré sa predstaví v play-off B-divízie LN. Známych je už 20 účastníkov ME, zvyšné kvarteto vzíde z play-off jednotlivých divízií LN.

Šanca na reparát

Mužstvo spod Tatier nepreniklo na šampionát z E-skupiny kvalifikácie, ale bude mať príležitosť na reparát. Už niekoľko dní bolo známe, že tím SR nastúpi v semifinále „baráže“ doma proti Írsku.

Piatkový žreb určil, že v prípade postupu do finále nastúpia Slováci na ihrisku víťaza druhého „béčkového“ semifinále medzi Bosnou a Hercegovinou a Severným Írskom.

Keďže na rozdiel od divízií B a D v „áčku“ a „céčku“ pred žrebom ešte nebolo skompletizované kvarteto účastníkov, počas aktu sa rozhodlo o tom, že zo siedmich zástupcov C-divízie sa Rumunsko, Bulharsko a Maďarsko presunú do play-off tej najvyššej k Islandu.

Žreb základných skupín ME 2020

V „céčku“ tak napokon z možného kvarteta, ktoré ešte mohli premiestniť inde, zostal Izrael, ktorý sa v semifinále predstaví v Škótsku.

Žreb základných skupín ME 2020 je na programe na budúcu sobotu 30. novembra v rumunskej Bukurešti. Možných súperov na šampionáte spoznajú aj všetci účastníci play-off LN vrátane Slovenska.

Mužstvo trénera Pavla Hapala by sa v prípade postupu malo predstaviť v základnej E-skupine spolu so Španielskom a ďalšími dvoma tímami a zápasy by odohralo v Bilbau a Dubline.

Zloženie semifinálových a finálových zápasov play-off jednotlivých divízií Ligy národov (semifinále sa budú hrať 26. marca, finále 31. marca 2020, pozn.):

A-divízia

semifinále: Island – Rumunsko, Bulharsko – Maďarsko
finále: Bulharsko/Maďarsko – Island/Rumunsko

B-divízia

semifinále: Bosna a Hercegovina – Severné Írsko, Slovensko – Írsko
finále: Bosna a Hercegovina/Severné Írsko – Slovensko/Írsko

C-divízia

semifinále: Škótsko – Izrael, Nórsko – Srbsko
finále: Nórsko/Srbsko – Škótsko/Izrael

D-divízia

semifinále: Gruzínsko – Bielorusko, Severné Macedónsko – Kosovo
finále: Gruzínsko/Bielorusko – Severné Macedónsko/Kosovo

Nasadenie účastníkov ME 2020 pred žrebom skupinovej fázy, ktorý sa uskutoční 30. novembra v rumunskej Bukurešti:

1. kôš: Belgicko (B-skupina), Taliansko (A), Anglicko (D), Nemecko (F), Španielsko (E), Ukrajina
2. kôš: Francúzsko, Poľsko, Švajčiarsko, Chorvátsko, Holandsko (C), Rusko (B)
3. kôš: Portugalsko, Turecko, Dánsko (B), Rakúsko, Švédsko, Česko
4. kôš: Wales, Fínsko, víťaz play-off A-divízie LN, víťaz play-off B-divízie LN (E), víťaz play-off C-divízie LN, víťaz play-off D-divízie LN

Viac k témam: Liga národov, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Slováci vyhrajú nad Írskom, vo finále play-off Ligy národov nastúpia na ihrisku súpera © SITA Všetky práva vyhradené.