Zlá správa pre nadšencov piva, koronavírus zrušil tohtoročný Oktoberfest

Kultúra

21.4.2020 (Webnoviny.sk) – V súvislosti s pandémiou koronavírusu v Nemecku zrušili tohtoročný mníchovský Oktoberfest. Zrušenie tradičnej oslavy piva, ktorá sa mala konať od 19. septembra do 4. októbra, podčiarkuje očakávania, že návrat k „bežnému životu“ potrvá ešte veľmi dlho.

Riziko je privysoké

Oktoberfest do hlavného mesta Bavorska každoročne pritiahne zhruba šesť miliónov návštevníkov. „Zhodli sme sa, že riziko je privysoké,“ vyjadril sa v utorok bavorský premiér Markus Söder po stretnutí so starostom Mníchova.

Viac o téme Koronavírus

Dodal pritom, že na Oktoberfeste nie je možné dodržiavať sociálne odstupy ani mať ochranné masky. Prítomnosť návštevníkov z celého sveta tiež zvyšuje riziko opätovného zavlečenia nákazy.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Mníchovský starosta Dieter Reiter poznamenal, že je to pre neho emocionálne zložitý moment a „samozrejme, je to ekonomicky zložitý moment pre naše mesto“.

Podujatie bolo viackrát zrušené

V Nemecku sú v súčasnosti podujatia s veľkým publikom zakázané najmenej do konca augusta.

Krajina síce začala s postupným uvoľňovaním reštrikcií, keď napríklad povolila otvorenie malých obchodov, no zatiaľ nie je jasné, kedy budú môcť zákazníkov opäť privítať aj bary a reštaurácie.

Oktoberfest dosiaľ zrušili len počas dvoch svetových vojen, v čase hyperinflácie v Nemecku v roku 1923 a v súvislosti s dvoma epidémiami cholery v rokoch 1854 a 1873, informuje nemecká tlačová agentúra DPA.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, Októberfest
Zdroj: Webnoviny.sk – Zlá správa pre nadšencov piva, koronavírus zrušil tohtoročný Oktoberfest © SITA Všetky práva vyhradené.