Svetové celebrity vystúpia na osemhodinovom podujatí na podporu ľudí v prvej línii

Hudba Kultúra

18.4.2020 (Webnoviny.sk) – Vyše sto umelcov a celebrít vystúpi v sobotu večer na dlhom osemhodinovom podujatí na podporu ľudí, ktorí prichádzajú v prvej línii do styku s osobami nakazenými koronavírusom, teda predovšetkým zdravotníkov.

Pripojí sa aj Paul McCartney

Koncert, popretkávaný vystúpeniami celebrít a tiež samotných lekárov a sestričiek, sa začne v sobotu o ôsmej večer stredoeurópskeho letného času a skončí sa až v nedeľu nadránom o štvrtej, pričom jeho prvá časť bude naživo streamovaná cez internet a druhú budú vysielať v priamom prenose mnohé svetové aj lokálne televízie vrátane NBC, MTV či Comedy Central.

Viac o téme: Koronavírus

Všetci zúčastnení sa samozrejme pripoja zo svojich domovov, a to vrátane kompletnej zostavy kapely The Rolling Stones.

Okrem nich na koncerte s názvom One World: Together At Home vystúpia aj Taylor Swift, Alicia Keys, Paul McCartney, Christine and the Queens, Annie Lennox, Billie Eilish či Andrea Bocelli.

Chýbať nebudú ani herci

Medzi ďalšími účastníkmi sú aj Lady Gaga, Jennifer Lopez, Ellie Goulding, Lizzo, Maluma, Pharrell Williams, Alanis Morissette, Sam Smith, Stevie Wonder, Common, Eddie Vedder, Elton John, Jess Glynne a Sheryl Crow.

Pomedzi ich vystúpenia sa divákom prihovoria napríklad Melinda a Bill Gatesovci, Victoria a David Beckhamovci, hviezdna futbalistka Megan Rapinoe, modelka Heidi Klum, televízne osobnosti Jimmy Fallon a Oprah Winfrey či herci Matthew McCounaghey, Samuel L. Jackson a Sarah Jessica Parker.

Podujatie One World: Together At Home zoragizovali mimovládna organizácia Global Citizen v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO).

Viac k témam: Koronavírus, One World: Together At Home, The Rolling Stones
Zdroj: Webnoviny.sk – Svetové celebrity vystúpia na osemhodinovom podujatí na podporu ľudí v prvej línii © SITA Všetky práva vyhradené.