Ozzy Osbourne zverejnil prvý singel z očakávaného albumu Ordinary Man

Hudba Kultúra

9.11.2019 (Webnoviny.sk) – Anglický spevák Ozzy Osbourne zverejnil skladbu Under the Graveyard. Je to prvý singel z albumu Ordinary Man, ktorý 70-ročný interpret plánuje vydať na budúci rok. Nahral ho v Los Angeles. Spolupracovali na ňom aj Andrew Watt (gitara, produkcia), Duff McKagan z Guns N‘ Roses (basgitara) a Chad Smith z Red Hot Chili Peppers (bicie).

„Dúfam, že ľudia budú tento album počúvať a užijú si ho, pretože som do neho vložil moje srdce a dušu,“ vyhlásil na margo novinky spevák.

John Michael „Ozzy“ Osbourne

sa preslávil ako spevák heavymetalovej kapely Black Sabbath, ktorá vznikla v roku 1968 v Birminghame. Po vydaní ôsmeho albumu Never Say Die! (1978) ho však pre alkoholovú a drogovú závislosť zo skupiny vyhodili. Ďalšiu štúdiovku s Black Sabbath vydal až v roku 2013. Nahrávka, ktorá debutovala na prvej priečke UK Chartu, má názov 13. Ako sólový umelec vydal jedenásť albumov, pričom zatiaľ posledný Scream uviedol na trh v júni 2010. Na konte má tiež niekoľko koncertných záznamov, kompilácií alebo EP nahrávok. Hudobník, ktorý spolu so svojou rodinou účinkoval v reality šou Osbournovci (2002 – 2005), získal množstvo ocenení. V roku 2006 ho ako člena Black Sabbath uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy.

Informácie pochádzajú z webstránky consequenceofsound.net a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: album, singel
Zdroj: Webnoviny.sk – Ozzy Osbourne zverejnil prvý singel z očakávaného albumu Ordinary Man © SITA Všetky práva vyhradené.