Operu La Scalu môžete navštíviť z pohodlia domova, sprístupnili ju na platforme Google Arts and Culture

Kultúra

7.5.2020 (Webnoviny.sk) – Hoci pandémia nového koronavírusu výrazne obmedzila cestovanie po svete, priaznivci kultúry môžu navštíviť operu La Scalu v Miláne z pohodlia svojich domovov.

Viac o téme: Koronavírus

Slávna opera je prístupná verejnosti prostredníctvom platformy Google Arts and Culture. Záujemcovia a záujemkyne si na platforme môžu pozrieť tisíce snímok, navštíviť virtuálne prechádzky a pozrieť si aj niekoľko digitálnych výstav.

Opera sprístupnila fotografie, maľby i kostýmy

La Scala prostredníctvom Google Arts and Culture sprístupnila 259-tisíc obrázkov vrátane archívnych fotografií, digitalizovaných hudobných partitúr či malieb. Záujemcovia a záujemkyne si tak môžu prezrieť rukopis skladby Rekviem od Giuseppe Verdiho, prvé libreto opery Nabucco, 15 albumov s návrhmi javiskových scén od Alessandra Sanqurica.

Súčasťou kolekcií opery sú aj ikonické operné kostýmy, napríklad opernej divy Marie Callas, nasnímané v super vysokom rozlíšení.

K dispozícii sú aj virtuálne prechádzky

Spomínané virtuálne prechádzky sprístupňujú viac ako 20-tisíc metrov štvorcových plochy. Tie zahŕňajú divadelné priestory, ako napríklad hlavné javisko, ale aj priestory workshopov a operného múzea.

Teatro alla Scala je pre pandémiu zavreté už od konca februára. Tamojší umelci a hudobníci sa ale rozhodli svojich priaznivcov potešiť vystúpením zo svojich domovov a nahrali skladbu Plebe, Patrizi, Popolo z Verdiho opery Simon Boccanegra. Video je dostupné na službe YouTube.

Viac k témam: Google Arts and Culture, Koronavírus, La Opera Scala, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Operu La Scalu môžete navštíviť z pohodlia domova, sprístupnili ju na platforme Google Arts and Culture © SITA Všetky práva vyhradené.