MTV Europe Music Awards ovládla popová skupina BTS, Lady Gaga odišla len s jednou trofejou

Hudba Kultúra

9.11.2020 (Webnoviny.sk) – Nedeľné udeľovanie MTV Europe Music Awards ovládla juhokórejská popová skupina BTS, ktorá získala štyri trofeje. Sedemčlenná chlapčenská formácia zo Soulu získala ceny za najlepšiu pieseň (Dynamite) a najlepší virtuálny koncert, vyhlásili ju za najlepšiu skupinu a taktiež ocenili jej fanúšikov.

Trofej pre najlepšiu interpretku získala Lady Gaga, ktorá mala pred udeľovaním cien v hre najviac nominácií, no napokon bodovala len v jednej kategórii.

David Guetta zahral z Budapešti

Cardi B vyhlásili za najlepšiu hip-hopovú interpretku, Coldplay získali cenu v rockovej kategórii, Haley Williams medzi alternatívnymi interpretmi, Little Mix ovládli pop a Karol G latino, pričom posledná menovaná si spolu s Nicki Minaj vyslúžila vďaka nahrávke Tusa aj trofej v kategórii Najlepšia spolupráca. David Guetta, ktorého vyhlásili za najlepšieho interpreta v kategórii elektronickej hudby, počas šou aj zahral z pódia v Budapešti.

Okrem neho sa v programe predstavili napríklad aj Alicia Keys, Sam Smith, Doja Cat a DaBaby, pričom v súvislosti s pandémiou koronavírusu ich vystúpenia nakrúcali na rôznych miestach po Európe. O moderovanie galavečera sa postarala dievčenská skupina Little Mix. Organizátori si pripomenuli aj nedávno zosnulého Eddieho Van Halena, ktorému vzdali poctu Tom Morello a St. Vincent.

Špeciálnu cenu získali novinárky

Špeciálnu MTV EMA Generation Change Award, ktorú počas ceremoniálu udelili už tretí rok po sebe, dali piatim ženám, ktoré „zasvätili svoj čas, energiu a schopnosti snahám o rasovú a sociálnu spravodlivosť na celom svete“.

Sú to investigatívna novinárka Kiki Mordi, ktorá v Nigérii bojuje za ukončenie činnosti špeciálneho policajného protikorupčného oddielu známeho ako SARS, bojovníčka za rasovú spravodlivosť vo Veľkej Británii Temi Mwale, fotografka Catherhea Potjanaporn, ktorá v Malajzii bojuje proti kolorizmu, brazílska módna žurnalistka Luiza Brasil a čierna transrodová spisovateľka a aktivistka Raquel Willis zo Spojených štátov.

MTV EMAs 2020

prehľad víťaziek a víťazov

Najlepší videoklip: DJ Khaled featuring Drake – Popstar (starring Justin Bieber)
Najlepší interpret alebo interpretka: Lady Gaga
Najlepšia pieseň: BTS – Dynamite
Najlepšia spolupráca: Karol G – Tusa ft Nicki Minaj
Najlepší popový interpret alebo interpretka: Little Mix
Najlepšia skupina: BTS
Najlepší nováčik: Doja Cat
Najväčší fanúšikovia: BTS
Najlepší latino interpret alebo interpretka: Karol G
Najlepší rockový interpret alebo interpretka: Coldplay
Najlepší hip-hopový interpret alebo interpretka: Cardi B
Najlepší elektronický interpret alebo interpretka: David Guetta
Najlepší alternatívny interpret alebo interpretka: Hayley Williams
Video pre dobro: H.E.R. – I Can’t Breathe
Najlepší interpret z relácie MTV Push: YUNGBLUD
Najlepší virtuálny koncert: BTS BANG BANG CON – The Live

Viac k témam: Coldplay, MTV EMAs
Zdroj: Webnoviny.sk – MTV Europe Music Awards ovládla popová skupina BTS, Lady Gaga odišla len s jednou trofejou © SITA Všetky práva vyhradené.