Zákaz nedeľného predaja vníma Čaputová za neprimeraný, obmedzenie by mohlo byť na báze dobrovoľnosti

Ekonomika

16.6.2020 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová nevidí dôvod na obmedzenie nedeľného predaja a takýto návrh nepovažuje za primeraný. Stanovisko hlavy štátu sprostredkoval agentúre SITA jej hovorca Martin Strižinec.

Čaputová zároveň uviedla, že povinnosť sa týka len obchodov a nie napríklad gastroprevádzok, v ktorých počas týždňa tiež prichádza k veľkej koncentrácii ľudí.

Obmedzenie nedeľného predaja sa podľa nej môže uskutočňovať na báze dobrovoľnosti alebo na základe zákona, ktorý získa dostatočnú podporu poslancov v Národnej rade Slovenskej republiky (NR SR).

Podľa prezidentky je po zrušení núdzového stavu potrebné prehodnotiť, do akej miery platné hygienické a bezpečnostné opatrenia ešte napĺňajú svoj cieľ, ktorým je ochrana zdravia občanov.

„Každé takéto opatrenie musí byť primerané a dôvodné. Obmedzenie nedeľného predaja z dôvodu sanitárneho dňa za takéto nepovažujem, keďže sanitárne opatrenia môžu majitelia prevádzok realizovať kedykoľvek,“ uviedla prezidentka.

Viac k témam: prezident Slovenskej republiky, zatvorené obchody v nedeľu
Zdroj: Webnoviny.sk – Zákaz nedeľného predaja vníma Čaputová za neprimeraný, obmedzenie by mohlo byť na báze dobrovoľnosti © SITA Všetky práva vyhradené.