Xiaomi Mi CC9 Pro Premium: Na trh uviedli prvý smartfón so 108-megapixelovým fotoaparátom (video)

Ekonomika Informatika

6.11.2019 (Webnoviny.sk) – Čínska spoločnosť Xiaomi uviedla na trh prvý smartfón so 108-megapixelovým fotoaparátom. Snímač s týmto rozlíšením vytvoril Samsung, ktorý ho plánuje uviesť aj vo svojich produktoch. Zákazníci a zákazníčky sa môžu tešiť na „extrémne ostré zábery s bohatými detailmi“.

Cena za základný model

Mi CC9 Pro Premium je zatiaľ dostupný len pre čínsky trh, kde za základný model zaplatia 2799 čínskych jüanov (v prepočte približne 360 eur). Zástupcovia firmy potvrdili, že rovnaký fotoaparát bude obsahovať aj Mi Note 10, ktorý budú distribuovať pre širší trh.

Kamera vezme priestor aj výkon

Doteraz boli snímače s rozlíšením nad 100 megapixelov typické pre digitálne fotoaparáty. Predstavitelia spoločnosti Xiaomi upozornili, že používatelia nových smartfónov by mali pamätať na to, že fotografie budú zaberať viac miesta na úložisku a na ich úpravy bude treba väčší výkon. Novinka však obsahuje aj ďalšie senzory s nižším rozlíšením na širokouhlé fotografie či makro snímky.

Štvrtý najpredávanejší výrobca smartfónov na svete Xiaomi plánuje v roku 2020 expandovať aj do Japonska. V Európe jeho predaje rýchlo stúpajú.

Viac k témam: Xiaomi, Xiaomi Mi CC9 Pro Premium
Zdroj: Webnoviny.sk – Xiaomi Mi CC9 Pro Premium: Na trh uviedli prvý smartfón so 108-megapixelovým fotoaparátom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.