Výrobu áut na Slovenku pre koronavírus pozastaví aj Jaguar Land Rover

Automobilový priemyseľ Ekonomika

17.3.2020 (Webnoviny.sk) – Výrobné linky v reakcii na šírenie nového koronavírusu odstaví aj nitrianska automobilka Jaguar Land Rover. Ako v utorok informovala manažérka pre firemné vzťahy spoločnosti Miroslava Remenárová, výroba automobilov sa vo fabrike zastaví v piatok 20. marca, ktorý bude posledným výrobným dňom pred dočasnou odstávkou. Aktivity týkajúce sa nábehu výroby vozidla Defender však budú pokračovať v nevyhnutnom rozsahu.

Ako sme už komunikovali, pozorne sledujeme vývoj ohľadne koronavírusu a potenciálneho dopadu na zdravie našich zamestnancov a podnikanie,“ uviedla Remenárová sa tým, že spoločne so zástupcami odborových organizácií pôsobiacich v závode Jaguar Land Rover v Nitre vypracovali plán, pri ktorom zohľadňovali vyvážený prístup k ochrane zdravia zamestnancov, ako aj k ochrane podnikania v lokálnom, ako aj v globálnom meradle.

Dospeli sme k spoločnému rozhodnutiu, že pristúpime k obmedzeniu prevádzky závodu,“ dodala.

Podrobnosti oznámi automobilka zamestnancom spoločne so zástupcami odborov v stredu 18. marca. „Všetky naše závody vo Veľkej Británii zostávajú otvorené. Spoločnosť bude naďalej pozorne sledovať vývoj celkovej situácie,“ konštatovala Remenárová.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Výrobu áut na Slovenku pre koronavírus pozastaví aj Jaguar Land Rover © SITA Všetky práva vyhradené.