Volkswagen v Bratislave postupne obnovuje ďalšiu výrobu vozidiel, komponentov a nástrojov

Automobilový priemyseľ Ekonomika

28.4.2020 (Webnoviny.sk) – Volkswagen Slovakia postupne rozbieha produkciu vozidiel, komponentov a nástrojov. Minulý týždeň obnovila automobilka výrobu v jednom segmente, v pondelok pribudli ďalšie dva. Ako ďalej agentúru SITA informovala automobilka, aktuálne vyrába v jednozmennej prevádzke všetky modely produktového portfólia.

„Výrobná kapacita na začiatku tohto týždňa predstavuje približne 20 % a v nasledujúcich týždňoch bude postupne stúpať. Obnovenie výroby je zároveň signálom postupnej stabilizácie medzinárodného dodávateľského reťazca,“ dodala spoločnosť.

Automobilka podľa zverejnenej tlačovej správy neustále sleduje všetky pokyny a odporúčania štátnych orgánov a koncernu na ochranu zdravia zamestnancov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Ochrana zdravia zamestnancov

„Súčasne zavádza aj vlastné, pre prostredie závodu a pracovné prostredie špecifické opatrenia. Rozsiahly zoznam opatrení zahŕňa ochranu zdravia zamestnancov vo všetkých oblastiach od príchodu do práce cez prítomnosť na pracovisku až po odchod domov,“ zdôrazňuje spoločnosť.

Vo všetkých závodoch plošne platí dodržiavanie odstupov a hygieny rúk, taktiež je povinné nosenie rúška, respektíve vhodnej ochrany nosa a úst. Každej osobe je pred vstupom do závodu, ako aj pred nástupom do zmluvného autobusu, zmeraná telesná teplota. Súčasťou opatrení je aj priebežná dezinfekcia frekventovaných miest a zariadení na osobnú hygienu naprieč celým závodom.

Volkswagen Slovakia v reakcii na klesajúci dopyt na trhoch s vozidlami a obmedzenia v dodávateľskom reťazci prerušil výrobu 17. marca tohto roku, pôvodne na dva týždne.

Pilier slovenského exportu

Potom automobilka odstávku predĺžila do 5. apríla vrátane, neskôr informovala, že predlžuje prerušenie výroby vo všetkých troch tuzemských závodoch o ďalšie štyri pracovné dni (do Veľkej noci) a napokon sa rozhodla, že dočasné zastavenie výroby bude pokračovať aj v 16. kalendárnom týždni (do 19. apríla 2020). Postupný nábeh potvrdila od 20. apríla.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6 miliónov vozidiel. Je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov v krajine a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov. Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 mld. eur.

Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii electric, ŠKODA CITIGOe iV. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen v Bratislave postupne obnovuje ďalšiu výrobu vozidiel, komponentov a nástrojov © SITA Všetky práva vyhradené.