Volkswagen Slovakia vyplatí zamestnancom po trinástom plate aj štrnásty

Automobilový priemyseľ Ekonomika

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Po júnovom 13. plate vyplatí spoločnosť Volkswagen Slovakia svojim zamestnancom aj 14. plat v súlade so zákonnými podmienkami. Vďaka uplatneniu úľavy na daniach a odvodoch získajú mnohí v čistom o 149 eur viac. Ako ďalej informovala automobilka, 13. a 14. plat vypláca ako dovolenkovú a vianočnú odmenu, obe dohodnuté v kolektívnej zmluve, už dlhé desaťročia.

„V tomto roku bolo po prvý raz uplatnené v súlade so zákonom zníženie daňového a odvodového zaťaženia oboch týchto príjmov do výšky 500 eur. Vďaka tomu získajú mnohí zamestnanci na konci roka v súčte o 260 eur v čistom viac,“ uviedla bratislavská fabrika.

Na uplatnenie daňovej a odvodovej úľavy pri 14. plate je, podobne ako pri 13. plate, potrebné splniť zákonné podmienky. To v tomto prípade predstavuje trvanie pracovného pomeru nepretržite aspoň 4 roky a vyplatenie 14. platu vo výške priemerného mesačného zárobku zamestnanca.

Volkswagen Slovakia vypláca zamestnancom 14. plat až do výšky 100 % priemerného mesačného zárobku v závislosti od počtu odpracovaných rokov. Spoločnosť podľa vlastných slov privíta každé ďalšie zníženie odvodového a daňového zaťaženia, ktoré by prispelo k zvýšeniu čistých príjmov najmä pre zamestnancov.

Viac k témam: 13. plat, 14. plat, Volkswagen Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen Slovakia vyplatí zamestnancom po trinástom plate aj štrnásty © SITA Všetky práva vyhradené.