Volkswagen predlžuje odstávku do Veľkej noci, pre zamestnancov chystá rozsiahly balíček opatrení

Automobilový priemyseľ Ekonomika

27.3.2020 (Webnoviny.sk) – Automobilka Volkswagen opätovne predlžuje dočasnú odstávku výroby vo všetkých troch slovenských závodoch.

„Volkswagen Slovakia predlžuje prerušenie výroby vo všetkých troch tuzemských závodoch o ďalšie štyri pracovné dni (do Veľkej noci) predovšetkým na základe pretrvávajúceho klesajúceho dopytu po vozidlách a obmedzení v dodávateľskom reťazci,“ uviedla hovorkyňa automobilky Lucia Makayová. Podľa aktuálnych informácií by výroba vo fabrikách mala postupne nabiehať po veľkonočných sviatkoch.

V rámci nej má byť podľa Makayovej znova výrazne posilnená ochrana zdravia zamestnancov. „Podnik pracuje na rozsiahlom balíku ďalších opatrení na ochranu zamestnancov pred infekciou s jasným zámerom zaistiť bezpečné pracovné podmienky pri opätovnom spustení prevádzky v podniku,“ dodala. Pôvodne automobilka odstavila výrobu od 17. marca na dva týždne. Neskôr odstávku predĺžila do 5. apríla 2020 vrátane.

Volkswagen Slovakia je pilierom slovenského exportu, jedným z najväčších súkromných zamestnávateľov a spolu so svojimi zamestnancami aj najväčším prispievateľom do verejných rozpočtov.

Viac o téme: Koronavírus

Spoločnosť preinvestovala na Slovensku od svojho vzniku už vyše 4,5 miliardy eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii electric, ŠKODA CITIGOe iV. Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, odstávka výroby
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen predlžuje odstávku do Veľkej noci, pre zamestnancov chystá rozsiahly balíček opatrení © SITA Všetky práva vyhradené.