Volkswagen obnovuje výrobu aj vo Wolfsburgu, rozšírili opatrenia na ochranu zdravia pracovníkov

Automobilový priemyseľ Ekonomika

27.4.2020 (Webnoviny.sk) – Divízia osobných áut koncernu Volkswagen obnovila výrobu vo svojom nemeckom závode vo Wolfsburgu. Do práce sa v pondelok vrátilo približne 8-tis. zamestnancov závodu. Automobilka o tom informovala na svojej internetovej stránke. Výroba na viac zmien sa má začať na budúci týždeň.

„Zároveň výrobu pre hlavný závod Volkswagenu obnovilo približne 2 600 dodávateľov, z ktorých prevažná väčšina je v Nemecku. Opatrenia na ochranu zdravia pracovníkov sa významne rozšírili,“ uviedla firma. Dodala pritom, že produkcia slovenského závodu v Bratislave sa obnovila už v pondelok minulý týždeň.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Volkswagen očakáva, že do konca tohto týždňa vo Wolfsburgu vyrobí zhruba 1 400 vozidiel. „Produkcia sa má na budúci týždeň zvýšiť na viac ako 6-tis. áut, keďže sa obnoví viaczmenná prevádzka. To predstavuje približne 40 percent výroby pred vypuknutím pandémie koronavírusu,“ uviedol Volkswagen.

Viac o téme: Koronavírus

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Volkswagen obnovuje výrobu aj vo Wolfsburgu, rozšírili opatrenia na ochranu zdravia pracovníkov © SITA Všetky práva vyhradené.