Vo Veľkej Británii prudko narástol počet žiadateľov o podporu v nezamestnanosti

Ekonomika

19.5.2020 (Webnoviny.sk) – Počet obyvateľov Veľkej Británie, ktorí minulý mesiac požiadali o dávky v nezamestnanosti, prudko stúpol. Podľa údajov britského štatistického úradu počet žiadateľov o podporu v nezamestnanosti v apríli, ktorý bol prvým celým mesiacom obmedzení súvisiacich s koronavírusom, vzrástol o 856 500 na 2,1 milióna. Informuje o tom portál bbc.com.

Viac o téme: Koronavírus

Štatistický úrad Británie zároveň uviedol, že v prvom kvartáli tohto roka sa počet nezamestnaných v krajine zvýšil o 50 tis. na 1,35 milióna. Britská miera nezamestnanosti počas januára až marca bola na úrovni 3,9 percenta. Predpokladá sa však, že v nadchádzajúcich mesiacoch sa prudko zhorší.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Môžeme očakávať, že nezamestnanosť vzrastie veľmi rýchlo niekde na úroveň nad 10 percent,“ povedal pre BBC Jagjit Chadha, riaditeľ britského Národného inštitútu pre ekonomický a sociálny výskum (NIESR).

Viac k témam: dávky v nezamestnanosti, Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, Koronavírus, nezamestnanosť vo Veľkej Británii, podpora v nezamestnanosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Veľkej Británii prudko narástol počet žiadateľov o podporu v nezamestnanosti © SITA Všetky práva vyhradené.