Video: Tesla predstavila elektrický pick-up Cybertruck, batéria by mala vydržať až 800 kilometrov

Automobilový priemyseľ Ekonomika

22.11.2019 (Webnoviny.sk) – Americká spoločnosť Tesla predstavila elektrický pick-up Cybertruck. Generálny riaditeľ firmy Elon Musk na predvádzacej šou v Los Angeles vo štvrtok uviedol, že s výrobou plánujú začať v roku 2021. Cena základného modelu bude 39 900 dolárov (v prepočte približne 36-tisíc eur). Batéria by mala vydržať približne 400 až 800 kilometrov.

Musk počas podujatia uviedol, že vozidlo je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele a má „super silné“ okná. Dvere odolali aj rane kladivom. Kovové gule však poškodili dve okná, pričom sklo zostalo celé a nerozbilo sa na malé kúsky. „Toto už bolo zrejme priveľa,“ zavtipkoval Musk.

Trojmotorový model s pohonom všetkých kolies bude stáť 69 900 dolárov (v prepočte približne 63-tisíc eur) a s jeho výrobou chcú začať koncom roka 2022.

Značka s rozmanitou ponukou

Predstaviteľka firmy Publicis Sapient Alyssa Altman uviedla, že Musk chce vybudovať značku s rozmanitou ponukou.

Erik Gordon z Ross School of Business, ktorú spravuje Univerzita v Michigane, vyhlásil, že mnohí ľudia, ktorí si plánujú kúpiť pick-up, sú „po celý život verní jednej značke a často si vyberajú svoje auto od rovnakého výrobcu, akého si zvolili ich mama alebo otec„.

Dodal, že v niektorých prípadoch znamená prejsť na inú značku vozidla, ako keby ste niekoho požiadali, aby „opustil svoju rodinu„.

Pick-up bude vyrábať aj Ford

Na jeseň 2021 plánuje predstaviť svoj elektrický pick-up F-150 aj Ford. Firma Rivian chce začať s produkciou svojho elektrického pick-upu v druhej polovici roka 2020. Najnižšia cena bude 69-tisíc dolárov (v prepočte 62-tisíc eur) a batéria by mala vydržať minimálne zhruba 640 kilometrov.

Vozidlo bude schopné ťahať takmer päťtonový náklad a rýchlosť z nuly na 60 kilometrov za hodinu dosiahne za tri sekundy.

Dokáže sa tiež brodiť vo vode s hĺbkou 0,91 metra. Ford v apríli vyhlásil, že chce investovať aj do projektu spoločnosti Rivian, pričom sa dohodli na sume 500 miliónov dolárov (v prepočte takmer 451 miliónov eur).

Viac k témam: elektromobil
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Tesla predstavila elektrický pick-up Cybertruck, batéria by mala vydržať až 800 kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.