Twitter vyrazil do boja proti hoaxom o koronavíruse, odstráni všetky nepravdivé príspevky

Ekonomika Informatika

21.3.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter odstráni všetky príspevky obsahujúce neoverené a nepravdivé informácie o koronavíruse. Takéto tweety by mohli ľudí vystaviť väčšiemu riziku nákazy a preto ich na základe nových bezpečnostných opatrení budú vymazávať.

Viac o téme: Koronavírus

Medzi nežiadúce budú patriť napríklad príspevky o tom, že niektoré špecifické skupiny ľudí sú náchylnejšie voči koronavírusu, ďalej tiež neoficiálne rady týkajúce sa spôsobov diagnózy či liečby.

„Tieto kroky uskutočníme vďaka úzkej spolupráci s overenými partnermi, akými sú úrady verejného zdravotníctva a vlády, pričom pri posudzovaní obsahu budeme informácie konzultovať s týmito zdrojmi,“ napísali predstavitelia spoločnosti na svojej webstránke.

Oznámenie sa objavilo po tom, ako Facebook, Google, Microsoft a Reddit tento týždeň prisľúbili, že v spolupráci s vládami budú bojovať proti šíreniu nepravdivých informácií.

Viac k témam: hoax, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Twitter vyrazil do boja proti hoaxom o koronavíruse, odstráni všetky nepravdivé príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.