Trnavská PSA pokračuje v odstávke, o spustení výroby sa rozhodne v najbližších dňoch

Automobilový priemyseľ Ekonomika

26.3.2020 (Webnoviny.sk) – Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia neobnoví výrobu 28. marca, ako to jej vedenie pôvodne plánovalo. Dôvodom je pokračujúca kríza, ktorá súvisí s koronavírusom. Automobilka o pokračovaní odstávky vo výrobe informovala zamestnancov s tým, že o vývoji situácie sa viac dozvedia v piatok. Automobilka aktuálne eviduje približne 4 500 zamestnancov.

Groupe PSA v Trnave nevyrába od štvrtku 19. marca, aj keď koronavírus vo fabrike zistený nebol. Prerušenie výroby bolo súčasťou rozhodnutia v rámci celej skupiny PSA, ktorá oznámila, že do 27. marca zastavuje výrobu v závodoch po celej Európe „preto, že v uplynulých dňoch bolo zaznamenané rýchlejšie pribúdanie vážnych prípadov ochorenia COVID-19“.

Okrem zaznamenania serióznych prípadov ochorenia v blízkosti výrobných závodov skupiny PSA podľa jej vyhlásenia bolo dôvodom zastavenia produkcie aj narušenie dodávok zo strany veľkých subdodávateľov a „náhle oslabenie automobilových trhov“.

Viac o téme: Koronavírus

Členovia krízového výboru PSA vtedy rozhodli aj o zastavení výroby v Madride a vo francúzskom Mulhouse a v nasledujúcich dňoch v ďalších španielskych a francúzskych závodoch, aj v závodoch v Nemecku, Veľkej Británii, Portugalsku, Poľsku a na Slovensku.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, PSA Peugeot Citroën Slovakia
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavská PSA pokračuje v odstávke, o spustení výroby sa rozhodne v najbližších dňoch © SITA Všetky práva vyhradené.