Trnavská automobilka PSA začne s prípravami na výrobu, audit opatrení bol úspešný

Automobilový priemyseľ Ekonomika

10.4.2020 (Webnoviny.sk) – Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia nezačne vyrábať ani v týždni po Veľkej noci, pripúšťa však začiatok prípravných prác na obnovenie výroby. Linky v automobilke stoja od 19. marca. Dôvodom je pokračujúca kríza, ktorá súvisí s koronavírusom.

Úspešný hygienický audit

„Po úspešnom audite prísnych hygienických opatrení na ochranu zdravia zamestnancov našej automobilky vám oznamujeme, že môžeme postupne realizovať prípravné aktivity na prevádzkach lisovňa, zvarovňa, lakovňa, montáž a kvalita,“ informuje vedenie automobilky zamestnancov.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

V ozname dodáva, že ak budú zamestnanci potrební na pracovisku, budú ich o tom informovať ich nadriadení.

Ako informoval agentúru SITA riaditeľ vonkajších vzťahov automobilky Peter Švec, o ďalšom vývoji bude spoločnosť informovať najneskôr vo štvrtok 16. apríla.

Znížená mzda zamestnancov

Zamestnanci dostávajú počas vynúteného zastavenia výroby 65 % zo svojej priemernej mzdy, tak to majú dohodnuté v kolektívnej dohode.

Časť zamestnancov pracuje v režime „home office“. Len malá časť z celkového počtu 4 500 zamestnancov v obmedzenom režime vykonáva prácu v závode.

V minulom roku zišlo z výrobných liniek automobilky Groupe PSA Slovakia 371 152 vozidiel, bolo to o 5,4 percenta viac ako v roku 2018. Trnavská automobilka medziročne zvyšovala výrobu už osem rokov po sebe.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnavská automobilka PSA začne s prípravami na výrobu, audit opatrení bol úspešný © SITA Všetky práva vyhradené.