Toyota a Honda zvolajú milióny áut na opravy, airbagy môžu pri nehode zlyhať

Automobilový priemyseľ Ekonomika

22.1.2020 (Webnoviny.sk) – Japonské automobilky Toyota a Honda musia celosvetovo na opravy zvolať viac ako 6 mil. vozidiel pre poruchy dvoch rôznych airbagov. Toyota globálne zvoláva približne 3,4 mil. áut, pretože sa môže stať, že airbagy sa pri nehode nenafúknu.

Zvolávanie sa týka niektorých áut Corolla z rokov 2011 až 2019, vozidiel Matrix vyrobených v rokoch 2011 až 2013, áut Avalon z rokov 2012 až 2018 a automobilov Avalon Hybrid z rokom výroby 2013 až 2018.

Toyota uviedla, že počítač riadenia airbagu pravdepodobne nie je riadne chránený pred elektrickým rušením. To môže viesť k neúplnému nafúknutiu alebo celkovému zlyhaniu airbagu pri nehode. Majiteľov bude o nutnosti opravy automobilka informovať do polovice marca.

Výrobca áut Honda zvoláva 2,7 mil. starších vozidiel v USA a Kanade na výmenu potenciálne nebezpečných inflátorov airbagov Takata. Zvolávanie sa týka áut Honda a Acura vyrobených v rokoch 1996 až 2003. Honda však konštatovala, že narozdiel od predošlých zvolávaní inflátory neobsahujú dusičnan amónny. Náhradné dielce však zatiaľ nie sú k dispozícii a Honda uviedla, že opravy sa nezačnú skôr ako približne za rok.

Viac k témam: airbag
Zdroj: Webnoviny.sk – Toyota a Honda zvolajú milióny áut na opravy, airbagy môžu pri nehode zlyhať © SITA Všetky práva vyhradené.