Sulíkovo ministerstvo poskytlo po druhej vlne finančnú injekciu podnikom, vyplatilo milióny eur

Ekonomika

17.8.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR pokračuje vo vyplácaní dotácií na nájomné. Podľa aktuálnych informácií už podnikateľom v rámci tejto formy pomoci vyplatilo takmer 114 miliónov eur.

Ďalších viac ako 10-tisíc žiadostí v celkovej výške približne 19 miliónov eur je v procese vyplácania. Konečný termín na podanie žiadosti o pomoc v rámci druhej vlny bol pritom 30. jún tohto roka.

Viaceré trestné oznámenia

„Okrem toho ministerstvo v súčasnosti ešte niekoľko stoviek žiadostí kontroluje a posudzuje. V prípade týchto žiadostí spolupracuje aj s Finančnou správou SR či Transparency International Slovensko,“ uviedla ďalej hovorkyňa rezortu Katarína Matejková.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Zároveň dodala, že ministerstvo podalo vo viacerých prípadoch aj trestné oznámenie pre podozrenia z podvodu.

Pomoc v rámci druhej vlny

Podniky mohli o pomoc v rámci druhej vlny žiadať od 16. decembra 2020. Nárok mali nielen podnikatelia, ktorí mali z dôvodu štátom prijatých opatrení zatvorené, ale aj tí, ktorí mali obmedzené prevádzky.

Podobne ako pri prvej vlne, aj tentoraz boli oprávnenými žiadateľmi nájomcovia, ktorí o peniaze žiadali prostredníctvom prenajímateľa.

Viac k témam: COVID-19, dotácie na nájomné, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, trestné oznámenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovo ministerstvo poskytlo po druhej vlne finančnú injekciu podnikom, vyplatilo milióny eur © SITA Všetky práva vyhradené.