Sulík predstaví balíček opatrení na naštartovanie domácej ekonomiky, cieľom je predísť masívnemu prepúšťaniu

Ekonomika

28.5.2020 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo hospodárstva SR pripravuje balíček riešení, ako pomôcť slovenskej ekonomike a zabrániť masívnemu prepúšťaniu. Tieto riešenia majú mať pritom minimálny dopad na štátny rozpočet. Ako vo štvrtok informovala koaličná strana Sloboda a Solidarita, najvyššou prioritou je aktuálne pomôcť s naštartovaním ekonomiky.

Cieľom je zotavenie ekonomiky

O riešeniach na zvýšenie konkurencieschopnosti Slovenska bude šéf rezortu hospodárstva a predseda liberálov Richard Sulík rokovať na najbližšej koaličnej rade.

„Ich zmysel je, aby sa ekonomika čím skôr zotavila a aby sa obnovila jej predkrízová výkonnosť. Ide o rozviazanie rúk zamestnávateľom, ale aj o viaceré strategické opatrenia štátu,“ priblížil Sulík.

Historický prepad

Štatistický úrad SR vo štvrtok informoval, že nálada v slovenskej ekonomike sa v máji prepadla na historicky najnižšiu úroveň s výnimkou mája 2009.

Tento pokles, napriek úbytku počtu nakazených na koronavírus, musí byť podľa strany Sloboda a Solidarita pre vládu zdvihnutý varovný prst a výzva.

„Štatistický úrad SR nás veľmi jasne informoval, ako citlivo vnímajú podnikatelia a spotrebitelia všetky opatrenia súvisiace s koronavírusom. Je našou najvyššou prioritou reagovať čo najrýchlejšie a pomôcť s naštartovaním ekonomiky na Slovensku. Zodpovednosť našich občanov nám pomohla poraziť koronavírus a znížiť počet nakazených na minimum, teraz však stojíme pred náročnejšou úlohou,“ priblížil poslanec parlamentu za SaS Marián Viskupič.

Viac k téme Ekonomické dopady koronavírusu

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, vládne opatrenia, zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík predstaví balíček opatrení na naštartovanie domácej ekonomiky, cieľom je predísť masívnemu prepúšťaniu © SITA Všetky práva vyhradené.