Spotify spustil novú funkciu, používateľom umožňuje zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou

Ekonomika Informatika

12.5.2020 (Webnoviny.sk) – Služba Spotify spustila novú funkciu, ktorá umožňuje dvom a viacerým platiacim používateľom v rovnakom priestore zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou. V rámci Group Session môžu účastníci v reálnom čase ovládať, čo sa prehráva, a tiež prispievať do spoločného skupinového playlistu. Funkcia je dostupná v aplikáciách pre mobily a tablety.

Pripojenie cez kód

Používatelia nájdu funkciu v sekcii pripojiť sa k zariadeniu, kde sa zobrazí špeciálny kód. Hostiteľ takejto session kód ukáže svojim hosťom, tí si ho prostredníctvom aplikácie naskenujú a tak sa k nej pripoja.

Všetci pripojení používatelia dokážu prostredníctvom ovládacích prvkov hudbu kontrolovať – pauzovať, preskakovať alebo vyberať skladby v playliste či vyberať vlastné pesničky, ktoré budú nasledovať. Zmeny, ktoré používatelia robia, sa okamžite ukazujú v zariadeniach ostatných účastníkov.

Funkcia podporuje až 100 používateľov naraz, zatiaľ je však obmedzená na ich prítomnosť v rovnakom priestore. Spotify plánuje novú funkciu naďalej vyvíjať.

Spoločný playlist už bol

Spotify už poskytuje používateľom niekoľko spôsobov, ako sa navzájom podeliť o obľúbenú hudbu. Môžu si napríklad zostaviť spoločný playlist, kde si môžu pridať, zmazať a reorganizovať skladby.

Platiaci používatelia, ktorí majú rodinný plán, zase môžu počúvať personalizovaný playlist, takzvaný Rodinný mix, ktorý kombinuje hudbu, ktorú všetci počúvajú. Ani jedna z možností však neumožňuje spoluprácu v reálnom čase.

Informácie pochádzajú z webstránok techcrunch.com a www.spotify.com.

Viac k témam: spotify
Zdroj: Webnoviny.sk – Spotify spustil novú funkciu, používateľom umožňuje zdieľať kontrolu nad prehrávanou hudbou © SITA Všetky práva vyhradené.