Spoločnosť Huawei predstavila svoj najnovší skladací smartfón Mate Xs (foto)

Ekonomika Informatika

24.2.2020 (Webnoviny.sk) – Čínska technologická spoločnosť Huawei predstavila svoj najnovší skladací smartfón. Telefón Mate Xs firma v pondelok predstavila prostredníctvom videa, keďže technologický veľtrh v Španielsku, kde uvedenie plánovala, sa zrušil v súvislosti s obavami zo šírenia nového koronavírusu.

Avšak telefón Mate Xs je znevýhodnený tým, že nemá úplný prístup k operačnému systému Android firmy Google. Administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa totiž vlani zakázala dodávať americké komponenty a technológie spoločnosti Huawei pre obavy z ohrozenia národnej bezpečnosti.

Smartfón Mate Xs používa voľne dostupnú verziu Androidu. Používatelia mobilu si budú môcť sťahovať aplikácie, ale budú z distribučnej platformy firmy Huawei a nie z platformy Google Play. Huawei, ktorý je druhým najväčším výrobcom mobilných telefónov na svete, čelí konkurencii zo strany firiem Samsung a Motorola. Tie nedávno tiež uviedli nové skladacie smartfóny.

Viac k témam: Huawei Mate Xs, smartfón
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Huawei predstavila svoj najnovší skladací smartfón Mate Xs (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.