Slovenské kúpele fungujú v obmedzenom režime, poistenci môžu prerušiť liečbu

Ekonomika

16.3.2020 (Webnoviny.sk) – Kúpele na Slovensku fungujú v súčasnosti v obmedzenom režime. Poskytujú iba zdravotnú starostlivosť, wellness pobyty a rekreačné pobyty sú zakázané a zrušené.

Ako ďalej sumarizuje v zverejnenej tlačovej správe Všeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP), kúpele taktiež neprijímajú zahraničných pacientov a hostí, neposkytujú skupinové liečebné terapie, iba individuálne, a zabezpečujú všetky potrebné hygienické opatrenia.

O zatvorení rozhoduje hlavný hygienik

„Pokyn na uzatvorenie kúpeľných zariadení z dôvodu šírenia ochorenia COVID – 19 vydáva hlavný hygienik SR. Kým také rozhodnutie nevydá, kúpeľné zariadenia musia zabezpečiť dostatočné dodržiavanie hygienických a protiepidemiologických opatrení na zamedzenie šírenia vírusu,“ konštatuje najväčšia zdravotná poisťovňa na trhu.

Viac o téme: Koronavírus

V prípade, ak poistenec z vážnych dôvodov nemôže nastúpiť na kúpeľnú starostlivosť, vráti VšZP „Návrh na kúpeľnú starostlivosť“ spolu s vyplneným tlačivom „Vrátenie Návrhu na kúpeľnú starostlivosť“.

Ak ide o poistenca, ktorý mal absolvovať kúpeľnú liečbu v skupine A, zákon definuje lehoty, dokedy má nárok na absolvovanie liečby.

Prerušenie budú riešiť individuálne

Poistencovi, ktorý už kúpeľnú liečbu absolvuje a pre obavy zo šírenia koronovírusu ju chce prerušiť, odporúčame obrátiť sa na kúpeľné zariadenie a túto informáciu mu oznámiť,“ dodáva poisťovňa s tým, že nie je potrebné to oznamovať zdravotnej poisťovni.

V prípade, ak má pacient záujem o pokračovanie liečby v budúcnosti, je potrebné kontaktovať VšZP telefonicky alebo e-mailom. Prerušenie liečby bude riešiť individuálne. Podobne bude postupovať aj v prípade, ak príde k uzatvoreniu kúpeľov a poistencom skončí platnosť kúpeľného návrhu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské kúpele fungujú v obmedzenom režime, poistenci môžu prerušiť liečbu © SITA Všetky práva vyhradené.